FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Žáci dvakrát o gól vítězní!

Křivsoudovský lazaret

 

Ve svátek 8.5. k nám zavítal pro nás neznámý soupeř z Krhanic. Před zápasem se ze zápasu omluvila hned trojice hráčů (M. Gregor, M. Ouřada, O. Hague) a tak jsme byli rádi, že nám vypomohl J. Svatoň z mladších žáků a měli jsme tak alespoň dva hráče na střídání. I tak jsme nakonec měli se sestavou problém. Těsně před zápasem si natáhl sval E. Fiala , z kraje zápasu si pochroumal kotník V. Macháček a ke konci odstoupil D. Zíka. Takže se nám sestava totálně rozpadla. Kluci ale se sebezapřením průběžně do zápasu naskakovali, takže jsme alespoň nemuseli hrát v oslabení.

Do zápasu jsme vstoupili aktivněji a rychle jsme dali  F. Novákem 2 góly. Po zranění stopera V. Macháčka se nám ale oslabila obrana, soupeř hru vyrovnal a do půle snížil na rozdíl jedné branky. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že tomu necháme volný průběh a uvidíme, jak to bude s naším zdecimovaným týmem vypadat. Chvíli klidu nám naštěstí přinesli další dva góly E. Fialy a M. Kratochvíla, ale pak jsme již přestali stačit fyzicky. Soupeř nás strašil rychlými výpady, ze kterých nás ke konci dvakrát potrestal. Zápas nakonec skončil těsnou výhrou pro nás, i díky neuznané brance Krhanic, kterou zrušil rozhodčí T. Zelenka.

 

Konečný stav zápasu Křivsoudov – Krhanice  4:3

 

Naše branky vstřelili:

F.Novák-2, Fiala ErikKratochvíl Michal,

 

Sestava:

Sezemský Jan, Boudník Tomáš, Nácovský Lukáš, Jankovský Vít, Macháček Vít, Zíka David, Střádal Miroslav, Novák František, Fiala Erik, Kratochvíl Michal, Svatoň Josef

 

Pavel Zíka.

 

 

Festival zahozených šancí

V neděli 15.5. naši starší žáci sehráli předposlední domácí zápas se složeným týmem Nespek a Poříčí. Dle dosavadních výsledků jsme měli být favority a i trenér soupeře před zápasem říkal, že k nám málem ani nejeli, protože se nemohli sejít. My jsme komplet také nebyli, ale opět k nám zaskočil J. Svatoň z mladších žáků, takže jsme měli alespoň dva hráče na střídání.

Zápas začal jako vždy z naší strany vlažně a opět jsme za to byli potrestáni. Po pár minutách hry z levé strany vystřelil nejmenší hráč na place a jeho lehká přízemní střela k tyči překvapila našeho gólmana. Pak začal náš festival zahozených šancí. Soupeře jsme sice zatlačili na jeho půli a vypracovávali jsme si i pěkné vyložené šance. Všechny ale skončili buď na tyči, v rukou brankáře nebo vedle. Hned se mi vybavil podzimní zápas s Divišovem, který probíhal také v podobném stylu, kdy my stříleli do brankáře a oni dávali góly. Naše střelecké trápení pokračovalo i po půli, kdy naším největším paličem byl asi F. Novák, který mohl mít na konci klidně 4 nebo 5 zářezů. Nakonec ale smůlu po hodině hry protrhl a se štěstím srovnal stav utkání. Tlak na soupeře pokračoval, ale stále se nám ho nedařilo zužitkovat. Až se v 74 minutě rozběhl po lajně V. Jankovský, překonal obránce a podařenou přihrávkou po zemi našel před bránou M. Kratochvíla, který nevymýšlel a rázně rozvlnil síť. Zápas se pak již celkem v poklidu dohrával za dozoru rozhodčího L. Ptáčka mladšího. Čímž mu děkuji, že si na nás v nedělním dopoledni udělal čas. Těší nás, že toto těžké utkání se spoustou spálených šancí, jsme nakonec překlopili na naši stranu a tři body urvali pro nás. Pochvalu zaslouží i soupeř, který i bez hráčů na střídání bojoval a nic nám nedaroval zadarmo.

Konečný stav zápasu Křivsoudov – Nespeky/Poříčí 2:1

Naše branky vstřelili:

F.Novák, Kratochvíl Michal

Sestava:

Sezemský Jan, Nácovský Lukáš, Jankovský Vít, Macháček Vít, Střádal Miroslav, Novák František, Fiala Erik, Kratochvíl Michal, Hague Oliver, Ouřada Michal, Svatoň Josef

 

Pavel Zíka.