FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

V přípravě Áčka padá hodně branek..

FC Křivsoudov „A“ – TJ Sokol Kondrac „A“ 2:5 (1:0)

 

Neděle 6.3.2022

 

 

K prvnímu přípravnému utkání nastoupil Křivsoudov proti soupeři z Kondrace, hrajícím I.B třídu. První půle nabídla vyrovnanou podívanou, kdy si obě mužstva připravila několik zajímavých příležitostí. Za Křivsoudov se dostal k zajímavé střele F. Vopěnka, jeho střela skončila na břevně. Kondračtí kontrovali dvěma samostatnými úniku, ale brankář Mar. Filip dokázal tyto příležitostí zlikvidovat. Na druhé straně skórem nepohnul Tulach, kterému připravil dobrou palebnou pozici T. Mareš, Jirka ale svou slabší levačkou zamířil pouze doprostřed branky. Dobrý zákrok musel vytáhnout kondracký brankář proti střele Štiky, konečky prstů vytáhl na roh míč mířící do šibenice. Chvíli před půlí křivsoudovští otevřeli skóre, po narážečce s Nedbalem zamířil mimo dosah gólmana Štika- 0:1.

 

Ve druhé půli křivsoudovští ubrali na pohybu a soupeř toho dokázal využít. Nejprve přímý kop kondrackého hráče vyrazil Mar. Filip před sebe, k míči se jako první dostal dobíhající útočník Kondrace a vyrovnal- 1:1. Chvíli poté dostala Kondrac možnost zahrávat penaltu po faulu Š. Vopěnky, penaltu s přehledem proměnili- 2:1. Kondrac postupně dalšími dvěma brankami navýšila skóre na 4:1. Křivsoudovští dokázali ještě snížit, kapitán J. Vopěnka pronikl po pravé straně a předložil míč před branku, kde se prosadil střídající Jakl- 4:2. Do konce zápasu se kondračtí ještě jednou prosadili a zápas tak skončil 5:2.

 

 

Branky: Štika, Jakl

 

 

Sestava: Filip Martin- Vopěnka Štěpán, Vopěnka Filip, Žák Jan, Štika Ondřej- Vopěnka Jakub, Toula Patrik, Křišta Miroslav, Nedbal Vojtěch- Tulach Jiří, Mareš Tomáš

 

Střídali: Jakl Jiří, Mareš Lukáš, Macháček Vít

 

 

 

FC Křivsoudov „A“ – TJ Sokol Miřetice „A“ 7:5 (5:2)

Neděle 13.3.2022

 

Druhý přátelský zápas přinesl brankovou přestřelku, při které se diváci museli velmi dobře bavit. Sestava Křivsoudova doznala oproti prvnímu utkání důležitých změn, což se projevilo velmi záhy. Po dlouhé době nastoupivší Macháček se zapsal pod úvodní dvě branky – nejprve do protipohybu brankáře zkušeně zakončil pobídku z pravé strany, následně levačkou trefil tvrdě a přesně pod břevno miřetické branky. Na 3:0 zvýšil další navrátilec do sestavy Mir. Filip, odražený míč po rohu z vápna uklidil k tyči. Obě mužstva předváděla pěkné kombinace, a také soupeř trefil do černého, po rychlém brejku zůstal sám na penaltě volný hráč a Moravec na střelu k tyči nedosáhl, 3:1. Velké problémy v obraně dělal svojí rychlostí Tulach, jeden takový brejk využil, odcentroval a Jakl dobrou pobídku hlavou přesně zakončil, 4:1. Miřetice rychle zareagovali a chytrým lobem po zmatcích v obraně snížil V. Přitasil, 4:2. Poločasový účet uzavřel opět Jakl, po Macháčkově průnikové přihrávce tvrdou střelou pod břevno vstřelil pátou branku.

Druhá půle byla spíše v režii soupeře, křivsoudovská hra už nebyla tak přesná a aktivní, zato Miřetice získali rychle pevnou půdu pod nohami. Od začátku druhé půle se na branku Mar. Filipa valil jeden útok za druhým, ale bez úspěchu. Zhruba v 60. minutě Miřetice přeci jen snížili střelou v 20 metrů, ovšem velmi rychle zahřmělo na druhé straně – líné odpoledne rozčísl obranu svým náběhem z pozice stopera Žák, a samostatný únik zakončil zkušeně k tyči, 6:3. Soupeře to nakoplo a dvěma slepenými góly snížil na 5:6. Poslední slovo si vzal neúnavný Tulach a důraznou střelou pod břevno zakončil gólové odpoledne.

 

Branky: 2x Jakl a Macháček, 1x Mir. Filip, Tulach a Žák

 

Sestava: Moravec Jakub (46. Filip Martin) – Vopěnka Jakub, Vopěnka Filip, Žák Jan, Štika Ondřej – Vondrák David, Filip Miroslav, Macháček Martin, Ptáček Luboš – Jakl Jiří, Tulach Jiří

Střídal: Křišta Miroslav

 

Poslední přípravné utkání sehraje mužstvo proti Pravonínu v sobotu 19.3.2022 od 14 hodin s největší pravděpodobností na soupeřově hřišti.