FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

V Prčicích Áčko neuspělo

TJ Sokol Sedlec-Prčice „A“ – FC Křivsoudov „A“ 3:0 (0:0)

 

7. kolo I.B třída sk. D

 

Neděle 18.9.2022

 

V dalším kole I.B třídy se vydali křivsoudovští na dalekou cestu do Sedlece- Prčice. Domácí tým se pohybuje v popředí tabulky (v minulé sezóně byl účastníkem, A-třídy), a tak se dal čekat nesmírně těžký duel. Je třeba ještě vyzdvihnout kvalitu trávníku, domácí se za svojí hrací plochu a celý sportovní areál skutečně stydět nemusí.    

 

Od úvodního hvizdu se ujali míče domácí a zatlačili hosty na jejich polovinu. K nějakému výraznějšímu ohrožení branky se ale zpočátku nedostávali. Hosté se snažili v první půli hrát hlavně pozorně v defenzivě a vyrážet do rychlých protiútoků, ty ale témeř vždy skončili nepřesnou přihrávkou v poslední třetině hřiště. Ani dlouhé nákopy na domácí obranu nefungovaly, naopak se do několika šancí dostali na druhé straně domácí, v té největší ale poslal domácí Prchlík míč z hranice penalty nad břevno. Těsně před půlí mohl poslat hosty do překvapivého vedení Štika, když z uctivé vzdálenosti vypálil přesně do šibenice, domácí Nerad ale dokázal míč skvělým zákrokem vyrazit na roh. A protože na druhé straně olízla Davídkova střela z hranice vápna pouze vrchní část břevna, odcházelo se do kabin za stavu 0:0.

 

Do druhé půle změnili hosté rozestavení na oblíbených 4-3-3 a prvních 5 minut se usídlili na domácí polovině, ale k žádnému ohrožení branky se nedostali. Naopak po chybě v rozehrávce podnikli domácí rychlý kontr, který zastavil před vápnem nedovoleně F. Vopěnka a z následného přímého kopu se trefil Všetečka- 1:0. A netrvalo dlouho a po rychlém autovém vhazování Davídek potáhl balón do vápna a zpětnou přihrávkou našel Prchlíka, který už jen poslal míč do prázdné branky- 2:0. Sedm minut hrůzy pro hosty zakončil pozorný Davídek, centrovaný míč Mar. Filipovi vypadl z rukou a domácí snajpr jej pohotově poslal do sítě- 3:0. Tento gól hosty definitivně zlomil, naopak domácí mohli ještě dvakrát navýšit skóre, ale Mar. Filip v obou případech pohotově zakročil. Křivsoudov se vpředu k velkému ohrožení branky nedostal kvůli vlastním nepřesnostem, dalším důvodem byla dobrá obranná hra domácího mužstva. Třígólový rozdíl zůstal až do konce.

 

Hráči velice oceňují podporu plného autobusu příznivců, snad bude příště více důvodů k radosti.

 

Sestava: Filip Martin – Vopěnka Jakub, Vopěnka Filip, Žák Jan, Štika Ondřej – Fučík Adam, Toula Patrik, Filip Miroslav, Macháček Martin – Procházka Otakar, Veselka Ondřej

 

Střídali: Tulach Jiří, Mišoň David, Vopěnka Štěpán

 

 

V neděli se můžeme těšit na další domácí zápas, v neděli 25.9.2022 od 16:30 přivítáme FK Uhlířské Janovice. Jde o dalšího soupeře, se kterým jsme se nikdy neutkali. Náš nedělní soupeř v minulém kole v derby deklasoval Sázavu 4:0. Určitě se jedná o zajímavého soupeře, přijďte se podívat a podpořit červenobílé barvy!