FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

V Kladrubech Béčko excelovalo

TJ Slovan Kladruby – FC Křivsoudov B 1:11 ( 0:8 )

Neděle 30. 8. 2020, 17:00

Sestava: Jakub Moravec – Štěpán Mareš, Miroslav Křišta (c), Adam Brzoň, Václav Kehar – Jiří Tulach, Ondřej Kocián, Vojtěch Nedbal, Lukáš Mareš – Jiří Jakl, Ladislav Vašek

Střídali: Karel Rýva, Jan Bohuňovský, Filip Ouřada

Branky: Jiří Solnař – Jiří Tulach 4x, Jiří Jakl 2x, Vojtěch Nedbal 2x, Adam Brzoň, Karel Rýva, Ladislav Vašek

Po nepodařeném úvodu sezony zajížděla tentokrát naše rezerva na půdu Kladrub. V sestavě chyběli tradiční opory Štěpán Vopěnka a Amr Mehessen, šanci tak dostali někteří dorostenci. V brance si premiéru mezi dospělými odbyl Kuba Moravec.

Již úvod napověděl, jak se bude utkání odvíjet. Křivsoudov začal aktivně, dobře kombinoval a napadal soupeřovi hráče již v zárodku rozehrávky. Jako první se prosadil již v 5. minutě Jirka Tulach, hrající dnes netradičně na kraji zálohy. V minutě desáté zvýšil vedení Jirka Jakl. O sedm minut později bylo ještě veseleji – po přímém kopu Štěpána Mareše zareagoval nejlépe Adam Brzoň, a svým prvním gólem mezi dospělými zvýšil na 0:3 pro hosty. Kladruby kupily chyby v obraně, čehož do přestávky dokázali využít znovu oba Jirkové, mladší dokonce dvakrát. K velké radosti křivsoudovských branku vsítil také Láďa Vašek, což bude sám autor jistě několik následujících týdnů hojně připomínat. Poločasové skóre 0:8 uzavřel Vojta Nedbal sólovou akcí.

Druhá půle už se prakticky jen dohrávala, křivsoudovští lehce ubrali na aktivitě, nadále ovšem byli jasně lepším mužstvem. Svou čtvrtou branku přidal Jirka Tulach, z přímého kopu se za přispění zdi trefil Karel Rýva. Domácím se nakonec povedla jedna akce, a ačkoliv Kuba v brance Křivsoudova dělal co mohl, branku obdržel. Definitivní tečku za utkáním udělal svým druhým gólem Vojta Nedbal.

Miroslav Křišta, trenér: „Dnes nemohu nikomu nic vytknout, hráli jsme kombinačně po zemi, a u většiny balonů jsme byli první. Všechny chci pochválit za přístup k utkání!“