FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Starší žáci úspěšní napůl

 

Vítězná premiéra.

 

Ve čtvrtek 2.9. naši starší žáci sehráli první soutěžní zápas nové sezóny s týmem Zdislavic. Utkání jsme měli o pár dnů posunuto a tak jsme mohli počítat nejen s krásným slunečným počasím, ale i s kompletními sestavami na obou stranách. Což ke kvalitě utkání velmi pomohlo. Hra byla od počátku vyrovnaná a po našich velkých šancích, které skončily na výborně chytajícím zdislavickém brankáři, nás Zdislavice potrestali z protiútoku. Naštěstí jsme rychle našli odpověď a třemi góly Víťi M., Fandy a Erika jsme skóre otočili. Drama ale pokračovalo. Za stavu 3:1 jsme v průběhu druhé půle přestali být koncentrovaní v obraně, soupeř toho využil a povedlo se mu srovnat na 3:3. Štěstěna ale tentokrát stála na naší straně a po standardní situaci ze strany, jsme Davidem šťastně strhli vítězství na svou stranu.

Vcelku pohledné utkání se spoustou šancí a gólů na obou stranách hodnotím pozitivně. Škoda jen, že odpolední termín zápasu nedovolil účast více divákům, kterým by se jistě také líbil. Za co jsem také rád, že se nám po několika letech do zápasu zapojili (snad ne naposledy) i dva navrátilci Mikoláš Gregor a Michal Ouřada.  

 

Konečný stav zápasu Zdislavice – Křivsoudov/Čechtice 3:4

Naše branky vstřelili:

Macháček Vít, Novák František, Fiala Erik, Zíka David

Sestava:

Sezemský Jan, Boudník Tomáš, Nácovský Lukáš, Jankovský Vít, Macháček Vít, Zíka David, Střádal Miroslav, Novák František, Fiala Erik, Gregor Mikoláš, Kratochvíl Michal, Hague Oliver, Ouřada Michal

 

 

 Derby ovládl soupeř.

 

V neděli 5.9. naši starší žáci nastoupili k prvnímu domácímu zápasu v nové sezóně proti tradičnímu rivalovi z Dolních Kralovic. Jasnými favority byli naši soupeři a to i proto, že v nedávném přátelském utkání nám moc šancí nedovolili a porazili nás 8:3. Navíc nám ze sestavy těsně před zápasem kvůli zdravotním komplikacím vypadli dva kluci a tak jsem byl rád, že jsme měli alespoň dva hráče na střídání i díky staronovým tvářím (M.Gregor, M.Ouřada). Zápas pro nás nezačal moc dobře, když hned zkraje zápasu jsme si vstřelili smolnou vlastní branku a prvních 10 minut se na nás valil jeden útok za druhým. Naštěstí již bez gólového efektu. Naopak naši kluci se zvedli a do poločasu jsme dvěma góly skóre otočili. O půli jsme nabádali hráče, aby se od začátku koncentrovali a pokračovali v bojovném výkonu, bohužel i začátek druhého poločasu jsme prospali. Kralovice nám dali tři rychlé branky a zdálo se, že je po zápase. Musím kluky ale pochválit, protože to nezabalili a utkání ještě zdramatizovali. Bohužel po několika velkých šancích a třech dalších brankách, které jsme vstřelili, nám přísný pan rozhodčí (L. Ptáček ml.) kvůli ofsajdům uznal již jen jednu. Poslední příležitost na vyrovnání jsme měli nastaveném čase, kdy byl proti soupeři nařízen přímý kop. Ten jsme ale neproměnili a tak všechny body z derby putují do Dolních Kralovic.

 

Konečný stav zápasu Křivsoudov/Čechtice – Dolní Kralovice 3:4

Naše branky vstřelili:

Macháček Vít, Novák František, Zíka David

Sestava:

Sezemský Jan, Boudník Tomáš, Nácovský Lukáš, Jankovský Vít, Macháček Vít, Zíka David, Novák František, Fiala Erik, Gregor Mikoláš, Hague Oliver, Ouřada Michal

V neděli 12.9. nás čeká zápas v Načeradci.

 

Pavel Zíka