FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Starší žáci nasypali soupeři „bůra“

Křivsoudov/Čechtice – Senohraby/Velké Popovice  5:2
 
Neděle 10.4.2022
 

Vítězný vstup do jarní sezóny

 

Po pěti měsících fotbalového půstu naši starší žáci nastoupili tuto neděli 10.4. k prvnímu zápasu v nové sezóně proti složenému týmu Senohrab a Velkých Popovic. Po podzimu proběhlo nové rozlosování a týmy se podle umístění v podzimní tabulce sloučily na silnější a slabší, a protože jsme na podzim skončili na 2.místě , dostali jsme se do silné skupiny. Na jaře tak již nebude lehkých soupeřů. Jsem za to samozřejmě rád, protože proti lepším soupeřům je třeba většího úsilí i emocí a dobře zvládnuté zápasy, těší o to více.

Po odložených zápasech mládeže z minulého týdne jsme se obávali počasí a stavu hřiště, ale zbytečně. Trakaře nepadaly a hřiště bylo parádní. Zápas začal z naší strany nervózně a soupeř nás dostal pod tlak. Výsledkem byla parádní střela do šibenice, kdy nás podržel bravurním zákrokem náš gólman. Ve 13 minutě ale naše nepřesnosti a zmatky v obraně už potrestal útočník hostů a dostal je do vedení. Naštěstí jsme se z toho brzo oklepali a hru vyrovnali. Ve 27. minutě pak přišel pro soupeře smolný úsek, kdy jsme dokázali v rozmezí 7 minut vstřelit 4 branky a tím víceméně překlopit utkání na naší stranu. Po přestávce se soupeř snažil s utkáním ještě něco udělat, ale nebylo mu souzeno. Štěstěna stála při nás i při nařízené penaltě, kterou náš dobře chytající gólman lapil. Ve druhé půli padl již jen jeden gól na každé straně a tak jarní premiéra dopadla pro náš tým dobře. Trochu nás mrzí neproměněné šance, ale jinak to bylo výborné utkání. Kromě vítězství nás těší i to, že jsme se opět sešli všichni v plném počtu.

 

Konečný stav zápasu Křivsoudov/Čechtice – Senohraby/Velké Popovice  5:2

Naše branky vstřelili:

Macháček Vít – 3, Novák František, Jankovský Vít

Sestava:

Sezemský Jan, Boudník Tomáš, Nácovský Lukáš, Jankovský Vít, Macháček Vít, Zíka David, Střádal Miroslav, Novák František, Fiala Erik, Gregor Mikoláš, Kratochvíl Michal, Hague Oliver, Ouřada Michal

 

V úterý 12.4. od 17:30 nás čeká doma zápas s Chocerady a v neděli 17.4. jedeme do Dolních Kralovic

 

Pavel Zíka