FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Šlágr kola Áčko přesvědčivě vyhrálo

FC Křivsoudov „A“ – TJ Sokol Neveklov „A“ 4:1 (1:1)

 

19. kolo OP Benešov

 

16.4.2022

 

V 19. kole Okresního přeboru se na hřišti v Křivsoudově odehrál šlágr kola, dorazil totiž lídr tabulky – TJ Sokol Neveklov. Hosté dorazili bez svého nejlepšího hráče Jana Křemena a také bez několika dalších opor, domácí naopak nastoupili v plné síle a s touhou vrátit soupeři podzimní porážku 0:5.

 

I přes slibný úvod v podání domácích se jako první prosadili hosté. Po faulu F. Vopěnky rozehrávali hosté přímý kop, Melichar z něho našel ve vápně Čichovského a ten zakončil mimo dosah Mar. Filipa- 0:1. Domácí ale mohli záhy vyrovnat, když Ptáček vypustil ze své pravačky nepříjemnou střelu, kterou hostující Šiška vyrazil před sebe, dobíhající Mir. Filip hlavou přestřelil. Následující minuty se hrál bojovný fotbal, hosté dobře bránili a hrozili nákopy na rychlého Vobořila, domácí se nemohli dlouho dostat do vyložené šance. Až ve 40. minutě vhodil Veselka aut na Mir. Filipa, ten udržel obránce na zádech a přihrál proti noze Š. Vopěnkovi, ten ale v tutovce poslal balón nad hostující svatyni. Nakonec se domácí vyrovnání dočkali, 2 minuty před půlí rozehrál rohový kop Veselka do vápna a Macháček usměrnil míč mimo dosah Šišky- 1:1.

 

Ve druhé půli domácí zvýšili obrátky a záhy se mohli radovali z vedení, Ptáčkovu střelou z přímého kopu ale Šiška vyrazil na roh. Ten rozehráli domácí nakrátko, po centru Veselky odvrátili hosté míč pouze na vápno, kde si zakřičel Mir. Filip a šajtlí poslal míč o tyč do branky- 2:1. Domácí ale mohli o vedení záhy přijít, po dalším přímém kopu Melichara vracel míč před branku Loucký a na zadní tyči v tutovce vychytal Mar. Filip hostujícího Vobořila. Hosté hráli hodně na riziko ve snaze vyrovnat, ale dělali velké chyby v obraně. Jednu málem potrestal Mir. Filip, jeho lob pro tentokrát nebyl úspěšný. V 65. minutě domácí spustili rychlý presink na polovině hostů, Mir. Filip následně u kabin obral o míč daleko vyběhnuvšího Šišku a obloučkem poslal míč do opuštěné branky- 3:1. Hosté reagovali vysunutím stopera Melichara na hrot, ale domácí obrana si poradila na výbornou. Naopak minutu před koncem hosté další hrubkou v rozehrávce nabídli míč Mir. Filipovi, který z půlky hřiště přehodil Šišku a mohl slavit hattrick- 4:1. V samém konci zápasu se v souboji ošklivě zranil hostující Vobořil, který musel opustit hřiště na nosítkách. Přejeme tímto hostujícímu hráči brzké uzdravení. Velmi děkujeme našim fans, kteří vytvořili báječnou atmosféru a byli klasickým dvanáctým hráčem!

 

Branky: 3x Filip Mir., 1x Macháček

 

Sestava: Filip Martin – Vopěnka Štěpán, Vopěnka Filip, Žák Jan, Štika Ondřej – Toula Patrik, Ptáček Luboš, Macháček Martin – Vopěnka Jakub, Filip Miroslav, Veselka Ondřej

 

Střídali: Jakl Jiří, Tulach Jiří, Nedbal Vojtěch, Vondrák David

 

 

 

Ve středu 20.4.2022 od 17:30 Áčko nastoupí k prvnímu utkání semifinále poháru, bude hostit Sokol Ostředek. V neděli Áčko zavítá na horkou půdu do Maršovic, zápas je na programu 24.4.2022 od 17 hodin.