FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Roli favorita Áčko splnilo!

 

SK Bystřice – FC Křivsoudov „A“ 2:6 (1:2)

10. kolo OP Benešov

Sobota 2.10.2021

 

V pěkném slunečném odpoledni nastoupilo první křivsoudovské mužstvo na trávníku v Bystřici. Domácí již 6 kol v řadě nevyhráli, poslední body získali v Divišově za remízu 3:3. Navíc poslední měření sil skončilo jednoznačným vítězstvím Křivsoudova 8:1. Favorit zápasu byl jasný, což se potvrdilo hned po dvou minutách. Veselka přízemním centrem našel na penaltě zaskakujícího (?) kapitána Mir. Filipa, který s klidem uklidil míč k tyči. Snadné vedení hosty ukolébalo, sice si stále hojně užívali míče, ale domácí nebyli bez šance. První rychlý brejk ještě Mar. Filip vyřešil. Stejně úspěšný už nebyl ve 26. minutě, kdy domácí získali po zbytečné ztrátě Veselky míč na půlce, přehráli obranu kolmou přihrávkou a Plšek vyrovnal na 1:1. Na druhé straně se Veselka nevykoupil, samostatný nájezd zakončil mimo tyče, přihrávku Štiky napálil do nohou domácího brankáře. Poté neuspěl ani další útočník Tulach, po rohu se strhla trma-vrma, z níž nastřelil břevno. Až ve 33. minutě podržel Veselka míč u vápna, přihrál Ptáčkovi a po pěkné kroucené střele, na niž brankář ani nereagoval, Křivsoudov vedl 2:1. Domácí ještě jednou mohli vyrovnat, ale Filip střelu vyrazil a do bezpečí před dobíhajícím útočníkem odehrál Štika míč do bezpečí.

 

První půli odehráli hosté bez jiskry a v přestávce to bylo znát. Naštěstí druhá půle byla až na výjimky jen a pouze o hostech. Křivsoudovští začali více běhat a bylo to znát. Výsledkem byl gól na 3:1 ve 48. minutě– Tomáš Mareš si naběhl na kolmici, udělal pár kliček, a když už se zdálo, že domácí obrana pohromu odvrátí, neomylně zavěsil do volného kouta domácí branky. Domácí začali velmi rychle fyzicky odpadat a to bylo voda na křivsoudovský mlýn. V 63. minutě přihrál do Macháček do strany a Štika střelou na zadní tyč zvýšil na 4:1. Za dvě minutu bylo ještě veseleji. Ptáček si našel odražený míč a po teči obránce mimo dosah brankáře to bylo již 5:1. Hosté soupeře dál mačkali a jen špatně nastavená mířidla uchránila domácí od dalších branek. Přece jen jednu ještě dostali po dorážce Tulacha – 6:1. Na druhé straně domácí jednou nevyužili ani velkorysé nabídky pomezního rozhodčího Borského, který pustil cca 4 metrový ofsajd, ale v 85. přeci jen skórovali. Na brance se podílela i hostující obrana, když ztratila míč ve zprvu jednoduché situaci, po přihrávce ze strany domácí Kolář míč trefil nejhůře jak mohl, ale zároveň nejlépe jak mohl.. míč se totiž došoural za překvapeného Filipa.

 

Zrodil se tak konečný výsledek 2:6, především díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase. Premiéru za Áčko si odbyl Ondřej Ptáček.

 

Branky: 2x Ptáček, Filip, Mareš T., Štika, Tulach

 

Sestava: Filip Martin – Vopěnka Štěpán, Ptáček Luboš, Žák Jan, Štika Ondřej – Toula Patrik, Macháček Martin, Filip Miroslav © – Veselka Ondřej, Tulach Jiří, Mareš Tomáš

 

Střídali: Nedbal Vojtěch, Ptáček Ondřej

 

Rozhodčí: Hocek Josef, Drnec Pavel, Borský Milan

 

Příští týden v sobotu 9.10.2021 přijede TJ Jiskra Struhřov, aktuálně 6. celek tabulky. Zápas začíná v 16 hodin.