FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

První domácí body Béčka

FC Křivsoudov B – T. J. Radošovice 5:2 (3:0) Neděle 20. 9. 2020, 14:00

Sestava: Jakub Moravec – Štěpán Mareš, Štěpán Vopěnka ©, Adam Brzoň, Václav Kehar – Lukáš Mareš, Martin Švec, Ondřej Štika, Ondřej Novák – Martin Filip, David Mišoň Střídali: Filip Ouřada, Tomáš Ouřada, Jaromír Zelenka, Augustin Zelenka

Branky: 2x Martin Filip, Štěpán Mareš, Ondřej Štika, David Mišoň – David Pýcha, Josef Dotlačil

Další překážkou na cestě IV. třídou skupiny C bylo mužstvo Radošovic. Naše rezerva měla problémy se sestavou, před zápasem se sešlo neuvěřitelných 12 omluvenek. Proto do zbraně museli jak borci z A mužstva, tak i „blaničtí rytíři“, kteří přijeli ze zápasu staré gardy. Mezi tři tyče se opět postavil Kuba Moravec, na druhé straně v brance hostí stál nám dobře známý Jan Burda.

Již od úvodního hvizdu měl navrch domácí Křivsoudov. Převahu domácí přetavili v branku ve 13. minutě, kdy Štěpán Mareš vyrazil dopředu, zbavil se jednoho soupeře, a nikým neatakován se dostal až ke střele, kterou překonal Burdu v brance Radošovic. Na druhou branku přihrával velmi aktivní David Mišoň druhému útočníkovi Martinovi Filipovi, a pro „Studnu“ už nebyl problém trefit odkrytou branku. Na 3:0 zvyšoval před koncem poločasu Ondřej Štika, když po vysunutí od Martina Švece obstřelil brankáře hostí. Za zmínku stojí ještě šance nováčka v našem týmu Ondry Nováka, jehož střelu ale Burda lapil do svých rukavic. Radošovice se v prvním poločase téměř nedostali na dostřel naší branky, veškeré závary vyřešila obrana v čele s pilíři Adamem Brzoněm a kapitánem Štěpánem Vopěnkou.

Do druhé půle již nenastoupil lehce zraněný Štěpán Vopěnka, jeho místo na stoperu tak zaujal Ondřej Štika, a kapitánskou pásku poprvé mezi dospělými navlékl Václav Kehar, který to tak má za flašku. Křivsoudov pokračoval v líbivé kombinační hře. Čtvrtou branku přidal v 53. minutě David Mišoň, po pasu Martina Švece za obranu se kličkou zbavil brankáře a zasunul do odkryté svatyně. Po této brance se domácí nechali trochu ukolébat, a ke slovu se tak více dostávali hosté z Radošovic. Z toho pramenily dvě branky v naší síti, a ani David Pýcha, ani Josef Vobořil nedali svými střelami jinak výborně chytajícímu Moravcovi vůbec žádnou šanci. V 75. minutě ale fanoušky uklidnil Martin Filip, když z pravé strany překvapivě propálil Burdu na přední tyči. I hned po této brance se na hřiště podívali také matadoři Jarda Zelenka a Gusta Zelenka, kteří přijeli pomoct B mužstvu ze zápasu staré gardy v Čechticích. Gusta se také dostal do jedné šance, ale jeho pokus skončil v rukavicích brankáře. Po výsledku 5:2 si tak naše rezerva připisuje další 3 body, které jí posouvají již na průběžné 4. místo tabulky.

Miroslav Křišta, trenér: „Výborný zápas. Ačkoliv to nejdřív vypadalo, že se vůbec nesejdeme, nakonec jsme měli sestavu jako hrom. Díky klukům z áčka za pomoc, a zejména díky bratrancům Zelenkovým. Musím také zmínit výborný výkon Štěpána Mareše, protože by mi neodpustil, kdybych ho nezmínil Nováček v týmu Ondra Novák sehrál také dobrý zápas, do dalších zápasů bude jistě přínosem.“

 

mk©