FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Poslední přípravné zápasy Áčku výsledkově nevyšly…

TJ Sokol Jankov – FC Křivsoudov „A“ 2:1 (2:0)

 

Přátelské utkání

 

Sobota 6.8.2022

 

Na dobře připraveném hřišti v Jankově začali hosté aktivně s dobrým pohybem. Do zakončení se Křivsoudov dostával po kombinačních akcí, ale Veselka sám před brankářem netrefil branku, stejně skončily střely ze střední vzdálenosti v podání Fürbahera, Filipa a F. Vopěnky. Domácí tradičně spoléhali na nákopy od obrany a důraz v útočné fázi, což se jim nakonec vyplatilo. Po faulu na ose hřiště domácí Balík pěkné zakroutil míč mimo dosah Filipa, 1:0. Nedlouho poté váhal s odkopem F. Vopěnka, o míč přišel a Svoboda se strany zvýšil na 2:0.

 

Ve druhé půli se hrálo podle nastavených not – domácí si s mezihrou starosti nedělali, zato hosté neustále chtěli hrát po zemi. Křivsoudovu snížil po samostatném úniku, nadvakrát míč do sítě protlačil Procházka, 2:1. Jankov se znovu ukázal střelou do břevna z hranice vápna, v pokračující akci vytáhl míč na roh Filip. I hosté orazítkovali konstrukci branky, po centru Štiky trefil břevno hlavou Jakl. Žádná další akce již brankou neskončila, hosté v přípravě poprvé padli, nicméně utkání mělo dobrý náboj.

 

Branka: Procházka

 

Sestava: Filip Martin – Vopěnka Jakub, Vopěnka Štěpán, Vopěnka Filip, Štika Ondřej – Fürbacher Jakub, Fučík Adam, Filip Miroslav – Procházka Otakar, Veselka Ondřej, Tulach Jiří

 

Střídali: Tulach Dominik, Veselka Filip, Jakl Jiří

 

 

TJ Sokol Pravonín – FC Křivsoudov „A“ 3:3 (1:1)

 

Přátelské utkání

 

Sobota 13.8.2022

 

S tradičním soupeřem sehrálo mužstvo Křivsoudova generálku na mistrovské zápasy. V areálu Pravonína se hrál otevřený fotbal na obě strany, tomu odpovídá i končený výsledek, neproměněných šancí na obou stranách bylo nepočítaně. Úvodní branku vstřelil domácí Štěpánek, prosadil se po chybě Mar. Filipa v rozehrávce pěkným lobem. Hosté několikrát nevyužili volné míče v malém vápně do vápna distribuovaný Procházkou, ale nakonec se dílo podařilo, a po další nabídce Procházky měl jednoduchou úlohu Fučík a premiérovým gólem v červenobílých barvách srovnal, 1:1. Chvilku před poločasem trefili břevno obě strany – nejdříve po rohu hlavou Fučík, na druhé straně ze strany Jenšík.

 

Do druhé půle vstoupil Křivsoudov lépe, na standardku Mir. Filipa naskočil Š. Vopěnka a hlavou překlopil skóre na stranu hostí. Domácí se nenechali zahanbit a skóre otočili – po akci na levé straně střelou z hranice penalty srovnal Brzek a po chybě Š. Vopěnky vyřešil úspěšně brejk Jenšík. Hosté přidali na tempu a výsledem bylo vyrovnání Mareše o tyč, 3:3. Pak se mohl zvýšit Nedbal, ale sám na malém vápně poslal míč mimo tyče. Naopak příliš přesný byl Mišoň, ten rozezvučel břevno domácí branky. I proto utkání skončilo remízou. Pravonínu přejeme po postupu úspěšné působení v Okresním přeboru.

 

Branky: Fučík, Vopěnka Š., Mareš

 

Sestava: Filip Martin – Vopěnka Jakub, Vopěnka Filip, Žák Jan, Štika Ondřej – Toula Patrik, Macháček Martin, Filip Miroslav – Procházka Otakar, Fučík Adam, Veselka Ondřej

 

Střídali: Vopěnka Š., Veselka Filip, Nedbal Vojtěch, Mareš Tomáš, Mišoň David, Tulach Jiří, Štorc Matěj

 

 

V prvním utkání mistrovské soutěže I.B třídy se Křivsoudov představí na půdě jednoho ze spolufavoritů soutěže v Teplýšovicích. Na utkání je zajištěn autobus, z rynku vyráží v sobotu 20.8.2022 v 15 hodin, samotný zápas začíná v 17 hodin.