FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Pohodlná výhra Áčka

TJ Sokol Přestavlky – FC Křivsoudov „A“ 1:5 (1:2)

Neděle 19.9.2021, hřiště Čerčany

Áčko sehrálo zápas 8. kola na půdě neoblíbeného soupeře v Přestavlkách, a nutno říci, že jej mělo po celou hrací dobu pod kontrolou. Křivsoudovští od začátku daleko více drželi míč, bohužel hře chyběla větší aktivita. Domácí v 10. minutě podnikli rychlý přechod do útoku, Strnad využil zaváhání obrany a střelou na bližší tyč překvapil Filipa, 1:0. Hosté zvýšili aktivitu, odměnou byla pěkná kroucená střela v 25 metrů, kop Ptáčka přesně zapadl pod břevno, 1:1. Přestavlky se do hry dostávali těžko, do konce utkání zahrozili již jen nezdařeným centrem, který Filip vyrazil na roh, a pokusem z poloviny hřiště, z něhož byl opět roh. Křivsoudov si vzal zasloužené vedení ve 44. minutě, J. Vopěnka poslal míč do sítě patičkou po přízemním centru Veselky. 

Ve druhé půli hosté jasně dominovali, i když nejdříve pálili velké šance. Tu největší zahodil kapitán J. Vopěnka, poloprázdnou branku přestřelil. Ovšem navýšení skóre bylo jen otázkou času, což se potvrdilo v 53. minutě. Centr ze strany domácí obránce poslal za záda brankáře, těsně před čárou míč do sítě doklepl Tulach. Těžiště hry se nadobro ustálilo okolo přestavlckého vápna a hosté se snažili znova a znova překonat obranný val, až v 85. minutě Mir. Filip parádní střelou zpoza vápna zvýšil na 1:4. Pár minut na to vybojoval míč Veselka, soupeř ho zastavil jen za cenu faulu a nařízený pokutový kop zužitkoval Štika, 1:5. Hosté tak vezou z venkovního hřiště plný počet bodů.

Sestava: Filip Martin – Vopěnka Štěpán, Vopěnka Filip, Žák Jan, Štika Ondřej – Toula Patrik (47. Tulach Jiří), Filip Miroslav, Ptáček Luboš (82. Nedbal Vojtěch) – Vopěnka Jakub (c), Vondrák David, Veselka Ondřej (87. Švec Martin)

branky: Ptáček, Vopěnka J., Tulach, Filip Mir., Štika (z pen.)

Souboj o první místo! Odehraje se v sobotu 25.9.2021 od 16:30 na hřišti v Křivsoudově, kam zavítá FK Týnec nad Sázavou. Bude „plný dům“?