FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Na semifináááále..!

V týdnu sehrálo Áčko pohárový zápas se Zdislavicemi, aktuálním 6. týmem tabulky III. třídy skupiny B. Hosté od začátku předváděli velmi sympatický výkon a určitě chtěli překvapit a na úkor domácích postoupit do další fáze Poháru OFS. Křivsoudov sice více držel míč, ale k velkým šancím se přes dobře pracující obranu v čele se zkušeným brankářem Klenotem nedostával. Výjimkou byla pěkná spolupráce Tulacha s Marešem, druhý jmenovaný obstřelem trefil jen tyč. Po závaru ve zdislavické obraně už to vypadalo na snadnou dorážku a vedoucí gól, J. Vopěnka však v krkolomné pozici branku přestřelil. Hosté se prosadili těsně před pauzou, zaváhání Štiky po rohu využil důraznou hlavičkou Navrátil. 
 
Druhá půle už byla víceméně v režii domácích. V 55. minutě utekl na levé straně Štika a poslal míč před branku, kde měl Tulach snadnou pozici. Hosté se hodně zlobili, že míč už přešel vymezený prostor, ale vysloužili si pouze žlutou kartu. Nedlouho poté však přišlo nedorozumění ve vápně Křivsoudova a Mar. Filip fauloval zdislavického útočníka. Penaltu s přehledem využil Bouček. Oslavy z vedení hostů ještě neskončili a už bylo zase vyrovnáno – Veselka nepovedeným centrem přehodil Klenota a míč krásně zapadl do sítě. Po dalších deseti minutách Ptáček vytáhl z rukávu trumfové eso – odražený míč z poloviny hřiště poslal přímo do branky a domácí rázem vedli. Zdislavice toužili po vyrovnání, ale žádnou velkou šanci si nepřipravili, naopak v 84. minutě utekl soupeři Mareš a po kličce brankáři stanovil výsledek zápasu na 4:2. 
 
Branky: Tulach, Veselka, Ptáček, Mareš
 
Sestava: Filip Martin – Vopěnka Jakbu (c), Vopěnka Štěpán, Vopěnka Filip, Štika Ondřej – Ptáček Luboš, Tolua Patrik, Filip Miroslav – Veselka Ondřej, Tulach Jiří, Mareš Tomáš
 
Střídal: Mareš Lukáš
 
Křivsoudov si tak na jaře zahraje semifinále Poháru OFS Benešov po dlouhých 15-ti letech. Tehdy byl na jaře 2007 soupeřem Struhařov, po výsledcích 2:4 a 3:4 se do finále podíval soupeř. Tentokrát Křivsoudov sehraje semifinálový dvojzápas s družstvem Ostředka. Druhou semifinálovou dvojici tvoří celky Vrchotovy Janovice a Týnec nad Sázavou.