FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Kanonádu v Mezně řídil hattrickem Štěpán Vopěnka!

 

TJ Sokol Mezno „A“ – FC Křivsoudov „A“ 1:8 (1:3)

 

2. kolo OP Benešov

 

Neděle 31.10.2021

 

 

První tým se vydal na tradiční dalekou cestu do Mezna. Pravidelně se zde hrálo na podmáčeném terénu, tentokrát bylo vše jinak – hrací plocha dosahovala tvrdosti betonu, po kterém se navíc proběhlo kompletní startovní pole Velké pardubické. Už při rozcvičení bylo jasné, že hra po zemi nebude vůbec jednoduchá. Domácí hráči vstoupili do utkání aktivněji, posílali dlouhé balóny hlavně na snajpra Helmu. Tato taktika se jim vyplatila ve 12. minutě, kdy právě Helma prodloužil míč na Mrázka, jehož tečovaná střela zapadla k tyči, 1:0. Křivsoudovští postupně vyrovnávali hru a začali se vytvářet šance. Tu první nevyužil Veselka, místo střely se snažil přihrát a domácí zblokovali míč na roh. Obrat načal Mir. Filip, když natáhl krok a do šance jej nepustil mezenský Růžička jen za cenu žluté karty. K trestnému kopu se postavil Ptáček a po přesné střele do šibenice bylo vyrovnáno, 1:1. Za tři minuty Veselka poslal před branku sice nepovedenou, ale gólovou přihrávku a Štěpán Vopěnka rozjel svůj velký příběh, 1:2. Domácí byli naprosto rozhozeni a za další dvě minuty otevřeli ve své obraně pohodlný koridor Veselkovi, který se najednou ocitl sám před brankářem a obstřelem zvýšil na 1:3.

 

Do druhé půle hosté nastoupili velmi soustředěně a v poklidu hlídali náskok. Domácí se do žádné slibné šance nedostali a definitivně je zlomily akce Ptáčka. Nejdříve se ze strany proháčkoval ke střele, ale trefil přední tyč, následně při akci jako přes kopírák zvolil střelu na tyč zadní. 1:4. Druhý gól v zápase vstřelil i Š. Vopěnka, opět po rohu, opět nohou, 1:5. Křivsoudov, vědom si náskoku, hrál velmi uvolněně, a i když se to zdálo zprvu nemožné, dařily se i kombinace po zemi. Po jedné taková zakončoval do prázdné branky Tulach. V 88. minutě uklidil míč do sítě znovu Tulach, po nástřelu před branku si míč dobře zpracoval a přesně zakončil. V poslední minutě dokonal skvělý výkon třetím gólem v zápase Štěpán Vopěnka – nejdříve zavezl míč na soupeřovu polovinu, následně si narazil s Mir. Filipem, několikrát naznačil střelu, míč si posouval stále do výhodnější pozice a pak zkušeně zakončil.. 1:8. Při vedení o 6 branek v poslední minutě v drtivé většině případů bývá oslava branky komorní, tentokrát se však seběhlo na Důňu celé mužstvo, aby mu k hattricku pogratulovalo. I přes nepříznivý začátek si Křivsoudov došel pro vysokou výhru.

 

Branky: 3x Vopěnka Štěpán, 2x Ptáček Luboš a Tulach Jiří, 1x Veselka

 

Sestava: Filip Martin – Vopěnka Štěpán, Vopěnka Filip, Žák Jan, Štika Ondřej – Ptáček Luboš, Toula Patrik, Filip Miroslav, Vondrák David (67. Nedbal Vojtěch) – Veselka Ondřej, Vopěnka Jakub © (76. Tulach Jiří)

 

Rozhodčí: Rezek Milan, Chmelař Daniel, Fillip Marek

Delegát: Jedlička František

 

V posledním utkání podzimu přivítá Áčko na domácím hřišti Sokol Postupice. Utkání se odehraje v sobotu 6.11.2021 od 14 hodin.

 

Všichni příznivci křivsoudovských barev jsou na poslední zápas podzimu zváni, ideálně v klubových barvách!