FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Kanonáda Áčka skončila na osmi gólech

FC Křivsoudov „A“ – TJ Jawa Divišov „B“ 8:3 (3:1)


Proti divišovské rezervě se Áčku dlouhodobě daří, což se potvrdilo i v sobotu. K vidění byl fotbal plný šancí, čemuž svoji fotbalovostí přispěli i hosté. Ti měli první příležitost zápasu, naštěstí divišovský hráč z vápna přestřelil branku. V té stál kvůli zranění Filipa zkušená „kočka“ Karel Ptáček a několikrát dokázal, že rozhodně nepatří do starého železa, naopak mužstvu pomohl a ještě pobavil přítomné diváky. Následně mohli otevřít skóre domácí, únik Tulacha obrana na poslední chvíli zblokovala. První branku připravil přízemním kopem z rohu Veselka, zakončení Mareše patou bylo exkluzivní – 1:0. I nadále domácí tlačili na zvýšení, Vondrák trefil tyč, Ptáček ani Štika z přímých kopů brankáře moc neprověřili, rány Filipa a Veselky skončili nad brankou. Hosté v první půli zahrávali dva rohy, z prvního ještě úspěšní nebyli, ovšem další již proměnil hlavou Šimáček ve vyrovnání, když se Štika souboje ani nezúčastnil – 1:1. Křivsoudov nesložil zbraně a do konce poločasu byla hra v jeho režii. Vedení zajistil Vondrák do prázdné branky po další pěkné přihrávce Veselky – 2:1. Na poločasových 3:1 zvýšil Ptáček z penalty po ruce divišovského obránce. 

Druhá půle začala z pohledu domácích vlažně, hosté měli několik slibných možností po chybách v rozehrávce, naštěstí obrana stačila ještě zasáhnout, nebo byl na místě pozorný K. Ptáček. Už ve 49. minutě jeho synovec Luboš Ptáček vnesl na domácí kopačky klid precizně zahraným přímým kopem – 4:1. O chvilku později protrhl střeleckou smůlu Veselka a po dvou přihrávkách tentokrát sám zakončil samostatný nájezd na přední tyč – 5:1. Domácí trochu polevili v koncentraci a hosté využili chybu v rozehrávce – 5:2. Za dalších 5 minut se zase radovali domácí, v samostatném úniku si J. Vopěnka obhodil brankáře a do prázdné zvýšil na 6:2. Hattrick následně dokončil L. Ptáček, využil zpětné přihrávky a z hranice penalty skóroval – 7:2. Hosté ještě jednou využili vlažnějšího přístupu, Šmíd zkušeně zakončil okolo Ptáčka – 7:3. Poslední slovo měli domácí, Štika jeslemi přihrál na Veselku, ten přiťukl Švecovi, jehož obstřel na zadní tyč snesl měřítko jedné legendy Arsenalu – 8:3.  

Branky: 3x Ptáček Luboš, Mareš Tomáš, Vondrák David, Veselka, Ondřej, Vopěnka Jakub, Švec Martin

Sestava: Ptáček Karel – Vopěnka Jakub (c), Vopěnka Štěpán, Ptáček Luboš, Štika Ondřej – Filip Miroslav, Toula Patrik, Vondrák David – Tulach Jiří, Mareš Tomáš, Veselka Ondřej

Střídali: Švec Martin, Nedbal Vojtěch

V dalším kole se Áčko v sobotu 4.9.2021 vydá na dlouhou pouť do Neveklova, utkání má výkop v 17 hodin. Ve hře je možnost dopravy autobusem, sledujte všechny informační kanály.