FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

I přes mohutný závěr Áčko z Divišova body nepřivezlo

TJ Jawa Divišov „A“ – FC Křivsoudov „A“ 3:2 (2:0)

 

10. kolo I.B třída sk. D

 

Sobota 8.10.2022

 

 

Další zápas l. B třídy sehráli křivsoudovští fotbalisté na půdě Divišova. Domácím se sezóna zatím nedaří podle plánu, ovšem v předešlém kole dokázali zvítězit na půdě Teplýšovic, proto bylo potřeba mít se na pozoru.

 

Zápas začali aktivněji hosté, vytvořili si řadu zakončení, které po hříchu neskončili gólem. Největší šanci měl po centru Žák, po centru Veselky ale hlavou bránu domácích těsně minul. Kolem 20. minuty se začali více prosazovat i domácí, výsledkem bylo zakončení z hranice vápna, které Mar. Filip vytáhl na roh. Z následného rohu domácí otevřeli skóre, Vašírovského centr od praporku zapadl nikým netečován do branky- 1:0. I nadále domácí zlobili, především průniky rychlého M. Vondráka byly nebezpečné. A jelikož se hosté stále nedokázali prosadit, udeřili znovu domácí. Ve 39. minutě převzal přihrávku na hranici ofsajdu Vašírovský a v zakončení si počínal jako zkušený kanonýr, když míč poslal po zemi kolem padajícího Mar. Filipa k tyči- 2:0. Snížit mohl chvíli před koncem půle J. Vopěnka, po narážečce se Žákem ale ani on nezamířil mezi tři tyče.

 

Jestliže v první půli byli o něco aktivnější hosté, tak do druhé vstoupili mnohem lépe domácí, kteří také znovu navýšili skóre, po brejku přihrál Hanuš na volného Vašírovského, který sám před Mar. Filipem zkompletoval hattrick- 3:0. Hosté se hodně trápili, domácí byli naopak při chuti a z několika nadějných brejků mohli opět skóre navýšit, ale buď je zradilo zakončení nebo byla na místě hostující obrana a Mar. Filip. Postupem času začali domácím docházet síly a hosté si začali vytvářet tlak, který vyvrcholil v 78. minutě. Po střele Mišoně vznikla v domácím vápně skrumáž, kterou utnul střelou k tyči Toula- 3:1. Následující obrovský tlak přinesl řadu šancí, střídající Mareš ale po obhození stopera ztroskotal na Šimáčkovi a lob Mišoně zamířil o pár centimetrů vedle. 3 minuty před koncem se ve vápně domácích dostal ke střele Mir. Filip, na jeho tvrdou ránu pod břevno neměl Šimáček nárok- 3:2. Bohužel pro hosty přišli góly pozdě, domácí zvládli poslední minuty ubránit a připsali si druhou výhru v řadě.

 

Křivsoudovští hráči opět měli skvělou podporu plného autobusu, fanouškům patří velké díky!

 

Branky: Toula, Filip Mir.

Sestava: Filip Martin – Vopěnka Jakub ©, Vopěnka Štěpán, Vopěnka Filip, Štika Ondřej – Toula Patrik, Filip Miroslav, Fučík Adam – Tulach Jiří, Žák Jan, Veselka Ondřej

Střídali: Mišoň David, Jakl Jiří, Mareš Tomáš

 

V 11. kole se Áčko po dvou venkovních zápasech představí na domácím trávníku, v neděli 16.10.2022 od 15:30 bude soupeřem TJ Tatran Sedlčany „B“.