FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Doma Béčko body nerozdává!

FC Křivsoudov B – SK Načeradec 4:2 (1:0) 

Neděle 12. 9. 2021, 14:00

Sestava: Jakub Moravec – Štěpán Mareš, Martin Švec, Radek Vorel, Jan Brzoň – Lukáš Mareš, Vojtěch Nedbal ©, Ondřej Štika, Filip Ouřada – Jiří Tulach, Jiří Jakl

Branky: 18., 55. a 61. Jiří Tulach, 69. Ondřej Štika – 66. Radek Vorel vlastní, 68. Tomáš Hlinský

 

Dalším zápasem našeho B mužstva bylo utkání s týmem SK Načeradec. Ten se do soutěže vrátil v rámci reorganizace IV. tříd po roční pauze. Sestava domácích čítala pouhých 11 jmen, na střídání byl pro případ nejvyšší nouze připraven Ondřej Novák s naraženými žebry. Důležitým okamžikem byl návrat staronové posily Radka „Messiho“ Vorla, který se okamžitě uvedl brankou – co na tom že vlastní.

První poločas patřil jasně křivsoudovským borcům, což bylo značně způsobeno tím, že soupeř dorazil jen v 10 statečných. Branku jsme vstřelili v 18. minutě, kdy se po rohovém kopu Ondry Štiky prosadil netradičně hlavou Jirka Tulach. V další šanci se objevil Jirka Jakl, bohužel střelou našel neomylně rukavice hostujícího gólmana. Ten se navíc v době střely nacházel mimo tři tyče, až na Mouku téměř padlo podezření, že jsou s hostujícím strážcem svatyně na tomto kousku domluveni. Střelami z dálky to zkoušeli i Ondra Štika a Vojta Nedbal, bohužel bez úspěchu.

I úvod druhé půle patřil našim borcům. Podruhé a opět hlavou se deset minut po přestávce trefil Jirka Tulach. Ten nakonec o pár minut později zkompletoval hattrick, když do centru z pravé strany vložil – opět netradičně – obě svá kolena, a šlo se slavit potřetí. Po této brance Křivsoudov poněkud polevil v soustředění, z čeho pramenila vlastní branka Radka Vorla, jenž excelentně uklidil obranný odkop Martina Švece. Hostům z Načeradce najednou narostla křídla, po dvou minutách nechali domácí obránci na holičkách beka Honzu Brzoně, a hostující Tomáš Hlinský snížil na rozdíl jediné branky. Naštěstí přišla blesková odpověď – Vojta Nedbal převzal balon na půlce, krásnou přihrávkou vysunul za obránce Ondru Štiku, a ten si zkušeně poradil podél gólmana Načeradce. V šanci se opět objevil i Jirka Jakl, který dostihl dlouhý míč, nepodařilo se mu však přehodit gólmana Smetanu. Před koncem zápasu se od pravé lajny proháčkoval do vápna kapitán Vojta Nedbal, ale jeho střela mířená na horní růžek nebyla dostatečně přesná. Tři body tak nakonec zůstali u domácích.

 

Miroslav Křišta