FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Béčko ukázalo silný závěr!

FC Křivsoudov „B“ – FC Vracovice   3:1 (0:1)
Neděle 29. 8. 2021, 14:00

Sestava: Jakub Moravec – Václav Kehar, Štěpán Vopěnka, Karel Táborský, Adam Brzoň – Jiří Tulach, Ondřej Veselka, Ondřej Kocián ©, Ondřej Novák – Filip Ouřada, Jiří Jakl
Střídali: Jan Bohuňovský, Ondřej Ptáček

Branky: 77. a 83. J. Tulach, 90. O. Veselka – 37. V. Kahoun z pen.

Sestava B mužstva je velice proměnlivá a nejinak tomu bylo i tuto neděli. Na postu středního záložníka se netradičně objevil Ondra Veselka, v útoku se opět po zdravotní pauze hlásil Jirka Jakl, naopak chyběli tradiční opory Vojta Nedbal, Štěpán Mareš nebo Amr Mehessen. Svůj první start za muže netrpělivě vyhlížel Ondra Ptáček.

Začátek zápasu nabídl vyrovnaný boj. Domácí se snažili kombinovat, nicméně všechny akce končili před vápnem soupeře. Do první šance se dostal Ondra Veselka, ale při úniku nedokázal přehodit brankáře. V další šanci se objevil Jirka Tulach, ovšem z úhlu nedokázal zamířit přesně do odkryté branky. Hosté hrozili nákopy na útočníka Šindeláře. Ve 37. minutě hostující záložník vystihl naši rozehrávku přímého kopu, vyslal kolmicí vpřed právě Šindeláře, který byl ve vápně faulován Karlem Táborským – z následné penalty se nemýlil Vít Kahoun. Poslední slovo v prvním dějství měl Křivsoudov, ale střela Štěpána Vopěnky z hloubi pole neměla gólové parametry. Do šaten tak šli šťastnější hosté.

Cíl do druhé půle byl jasný – zlepšit pohyb a aktivitu, a pokusit se s výsledkem něco udělat. Křivsoudov předváděl po přestávce mnohem lepší výkon, zejména pasy za obranu od Štěpána Vopěnky se zdály být dobrou cestou ke gólu. V velké šanci se ale jako první objevili Vracovice, když jejich šanci nadvakrát výborně zmařil Kuba Moravec v domácí brance. Vyrovnání jsme se dočkali v 77. minutě, kdy po pravém křídle pláchl Ondra Veselka a poslal před braku střílený centr, který – sice trochu „kostrbatě“ – dopravil do branky Jirka Tulach. Jirka přidal svou druhou branku v 83. minutě, kdy se nejlépe zorientoval po závaru ve vápně. V poslední minutě řádné hrací doby účet zápasu uzavřel Ondra „Ibra“ Veselka – utekl obraně a před brankářem se zachoval jako rozený kanonýr. Křivsoudov se tak po výhře posunul na šesté místo tabulky.

 

 

Příští zápas sehrajeme na půdě Dolních Kralovic v sobotu 4.9.2021 od 17 hodin.