FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Béčko přivezlo z Keblova bod

TJ Keblov – FC Křivsoudov „B“ 1:1 (1:1)

2. kolo IV. třídy OS Benešov

Neděle 31.10.2021

 

V předposledním podzimním kole zavítalo béčko do sousedního Keblova. Od úvodu se nehrál nijak záživný fotbal a nezaujatý fanoušek se příliš bavit nemohl. Z domácích nejvíce hrozil útočník Richtr, který ne jednou naší obraně zle zatopil. Z našeho mužstva byl nejvíce vidět Jirka Jakl, jeho střely ale dokázal brankář Holakovský zneškodnit. První zajímavý moment přineslo poněkud sporné rozhodnutí rozhodčího Iriona. A. Zelenka si zpracoval přihrávku na hranici vápna, následně se dostal dovnitř pokutového území a byl sražen domácím Vackem k zemi. Rozhodčího nechala tato situace klidným a tak se ve hře pokračovalo. Ve 35. minutě se domácí dostali do vedení, odražený míč si na vápně našel Malina a nedal Kubovi Moravcovi šanci zasáhnout- 1:0. O 5 minut později už bylo znovu srovnáno, to se Jirka Jakl uvolnil na pravé straně vápna a přízemní přihrávkou našel na zadní tyči volného Tomáše Ouřadu a ten už měl lehkou úlohu- 1:1. Tímto výsledkem také první poločas skončil.

 

Druhý poločas probíhal podobně jako první… Ne příliš pohledný fotbal z obou stran, kdy se hrálo víceméně bez šancí. Navíc jsme museli nuceně střídat, Jirkovi Jaklovi nedovolilo zranění pokračovat ve hře. Teprve až na konci zápasu se začali dít zajímavé věci. Cca v 86. minutě se před naším vápnem odehrál souboj, při kterém Karel Táborský přistrčil domácího útočníka a rozhodčí odpískal pro domácí přímý kop z velmi dobré pozice. Vzhledem k tomu, že v první půli rozhodčí stejný faul na našeho hráče nechal být, tak nás toto rozhodnutí poměrně překvapilo. Vrcholem všeho byla červená karta pro Mirka Křištu za protesty. Domácí z této výhody nic nevytěžili, ba naopak jsme ještě dostali možnost zvrátit výsledek na svou stranu. V poslední minutě byl v pokutovém území domácích faulován Tomáš Ouřada a my tak dostali možnost zahrávat pokutový kop. Nepsané pravidlo, že faulovaný hráč by neměl kopat penaltu zafungovalo bohužel i tentokrát…….Tomáš sice penaltu proměnil, ale jelikož to bylo ještě před hvizdem sudího, musela se penalta opakovat. Podruhé už Tomáš úspěšný nebyl, jeho pokus skončil na tyči. Zápas tak skončil zaslouženou remízou 1:1.

 

Branka: Ouřada Tomáš

 

Sestava: Moravec Jakub- Dufek Zdeněk, Táborský Karel, Zelenka Jaromír, Kehar Václav- Mareš Lukáš, Křišta Miroslav, Brzoň Adam, Ouřada Filip- Jakl Jiří (c), Zelenka Augustin

 

Střídali: Bohuňovský Jan, Ptáček Ondřej, Ouřada Tomáš

 

V posledním zápase podzimní částí přivítá Béčko v neděli 7.11.2021 od 14 hodin Nesperskou Lhotu.