FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Béčko přivezlo z derby bod

TJ Sokol Dolní Kralovice B – FC Křivsoudov B 0:0 (0:0)

IV. třída skupina B, 6. kolo Sobota 4. 9. 2021, 17:00

Sestava: Jakub Moravec – Zdeněk Dufek, Jaromír Zelenka, Karel Táborský, Adam Brzoň – Lukáš Mareš, Ondřej Novák, Ondřej Kocián ©, Václav Kehar – Filip Ouřada, Jiří Jakl Střídali: Ondřej Ptáček, Jaroslav Novotný

K největšímu rivalovi se našemu béčku neodjíždělo lehko. Zápasu již tradičně předcházeli problémy se sestavou, způsobené nejen velkým množstvím zraněných hráčů. Do základu tak nakonec byli povolání „blaničtí rytíři“ Zdeněk Dufek a Jaromír Zelenka. Nutno podotknout, že v případě dobrých hráčů věk nehraje roli, a oba výše zmínění sehráli vynikající duel.

Utkání začali aktivněji domácí z Kralovic, většinu jejich útoků vedl Mirek Boček. Ten se dostal během první půle k několika zajímavým střelám, ale žádná z nich si cestu do sítě Kuby Moravce nenašla. Veškeré náběhy za obranu pohlídala naše dnes velezkušená obrana, a když už náhodou nějaký míč propadl, vše hasil dobrým zákrokem nebo včasným výběhem pozorný Kuba. Hosté se na polovinu Kralovic dostávali jen velmi těžko, většinou přes Jirku Jakla, který však byl osobně strážen jedním z domácích obránců. Ze strany Křivsoudova stojí za zmínku snad jen „šance-nešance“ Ondry Kociána, který se bezhlavě vrhl do domácího vápna, míč však po několika odrazech skončil mimo hřiště.

Ve druhém poločase byla naopak lepším mužstvem naše rezerva. Postupně jsme se více osmělovali v útoku, z čehož pramenila například hlavička Ondry Nováka, kterou však lapil Richard Šaman v brance Kralovic. Chvíli na to u levé lajny vybojoval míč Vašek Kehar, protančil s ním až na hranici malého vápna, odkud příhrával před branku, Kralovice však zvládli tento útok odrazit. Skvělé střídání prožil také benjamínek týmu Ondra Ptáček, když dvakrát pláchl po pravé straně. V obou případech se zachoval jako střelec, a volil střelu místo přihrávky – v prvním případě ho vychytal domácí gólman, ve druhém neměl Ondra dobře seštelovaná mířidla. Hrozili však i kralovičtí borci. Mirek Boček střelou zdálky trefil břevno, v další šanci domácího útočníka skvěle nadvakrát vychytal Kuba Moravec. Poměrně poklidné utkání nakonec skončilo zaslouženou dělbou bodů.

Jedinou kaňkou na zápase je situace z 80. minuty, kdy si kapitán Ondra Kocián v souboji nešťastně zranil koleno, a podle posledních zpráv to bohužel vypadá na dlouho pauzu. Tímto přejeme brzké uzdravení!

Miroslav Křišta