FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Béčko při přestřelce v Ratměřicích neuspělo

TJ Svoboda Ratměřice – FC Křivsoudov „B“ 6:5 (3:4)

 

Nadstavbová část Iv. tříd

 

Sobota 29.10.2022

 

I přesto, že sezóna béčku skončila již 16. 10. (prohra 2:1 s vedoucím Načeradcem), tak naše rezerva nadále bojuje v nadstavbě 4. třídy. V prvním zápase jsme doma podlehli rezervě Votic 1:3, v následujícím utkání nás čekal soupeř ne o moc lehčí – vedoucí celek IV. třídy sk. B Svoboda Ratměřice. Fanouška FC Křivsoudov při pohledu na soupisku domácích jistě zaujme jméno bývalého hráče a trenéra našeho A mužstva Jirky Doležala, dnes opory zadních řad Ratměřic.

 

Úvod do utkání jsme měli téměř snový. Už ve 2. minutě podskočil domácí obránce dlouhý nákop, čehož využil Jirka Jakl, po krátkém vedení míče našel před brankou Jirku Tulacha a ten s přehledem zakončil mezi tři tyče- 0:1. V 11. minutě bylo ještě veseleji, to když Vašek Kehar unikl po levé straně do vápna domácích a následnou přihrávkou našel Jirku Jakla, který neomylně rozvlnil síť- 0:2.  Domácí ovšem prokazovali, že nevedou svou soutěž náhodou a v poli byli o něco lepší, ale své šance dlouho neproměňovali. Za zmínku stojí šance Pěkného, po pasu za obranu ale domácí hráč přestřelil, následně střelu Petra Touly zpoza vápna vytáhl Lukáš Březina na tyč. Za naše barvy mohl skóre navýšit Vašek Kehar, po samostatném úniku ale střílel pouze do připraveného brankáře. Ve 32. minutě jsme se opět radovali my, Víťa Macháček ve vápně domácích obral o míč Jirku Doležala, následně si vychutnal brankáře a pohodlně zasunul míč do prázdné branky- 0:3. Jenže za 5 minut se gólově prosadili domácí, Liška vystřelil za vápnem a jeho pokus i díky zaváhání Lukáše Březiny skončil pod břevnem- 1:3. A aby toho nebylo málo o 2 minuty později odvrátil Adam Brzoň přízemní centr pouze na vápno, kde ho zkušeně poslal domácí Robertson k tyči- 2:3. Jenže netrvalo dlouho a únik Dominika Tulacha odvrátili domácí pouze k volnému Vaškovi Keharovi, který trefil míč do odkryté části branky- 2:4. Když už to vypadalo, že poločas v klidu dohrajeme, přišla skrumáž v našem vápně, míč nakonec skončil na ruce Víťi Macháčka a rozhodčí Král nařídil penaltu, kterou tvrdou ranou k tyči proměnil Mohish- 3:4.

 

Do druhé půle jsme vstoupili bohužel špatně a v 53. minutě ve vápně podrazil Adam Brzoň domácího Robertsona a znovu jsme tak čelili penaltě, kterou opět promněnil Mohish- 4:4. O minutu později domácí skóre otočili, po chybě ve středu pole se dostal do samostatného úniku Burda a nadvakrát prostřelil Lukáše Březinu- 5:4. Vyrovnat mohl po parádním centru Víti Macháčka Jirka Tulach, jeho hlavičku směřující pod břevno ale domácí gólman vytáhl na roh. Vyrovnání nakonec přinesl únik Jirky Jakla v 76. minutě- 5:5. Jenže v 80. minutě jsme opět propadli v defenzivě a domácí Pecka toto zaváhání využil střelou k tyči- 6:5. Poslední minuty zápasu se nesli ve znamení našeho velkého tlaku, ale Ondra Ptáček po zpětné přihrávce Jirky Tulacha zakončoval moc zbrkle mimo, rána Adama Brzoně z 25 metrů skončila na břevně a další pokus Matěje Štorce zneškodnil domácí brankář. Utkání by více slušela remíza, domácí ovšem byli více produktivní, a proto vyhráli zaslouženě. V dalším kole má béčko volný los a další zápasy jsou na programu až na jaře.

 

 

Góly: Jakl Jiří 2, Tulach Jiří, Macháček Vít, Kehar Václav

 

Sestava: Březina Lukáš – Dufek Zdeněk, Ouřada Filip, Brzoň Adam, Macháček Vít- Štorc Matěj, Mareš Štěpán (c), Křišta Miroslav, Kehar Václav- Tulach Jiří, Jakl Jiří

 

Střídali: Mareš Lukáš, Ptáček Ondřej, Tulach Dominik