FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Béčko poločasové vedení neudrželo

FC Křivsoudov B – TJ Nesperská Lhota 1:3 (1:0)

Neděle 4. 10. 2020, 14:00

 

Sestava: Jakub Moravec – Štěpán Mareš, Miroslav Křišta, Adam Brzoň, Václav Kehar – Jiří Tulach, Ondřej Kocián ©, Štěpán Vopěnka, Ondřej Novák – Jiří Jakl, Ondřej Veselka Střídali: Filip Ouřada, Jan Brzoň

Branky: 22. Jiří Jakl – 57. David Langer, 59. Tomáš Houdek, 75. Pavel Bucala z pen.

Další soupeřem pro naše B mužstvo byl tým Nesperské Lhoty. Ta ještě minulý rok úspěšně válčila ve III. třídě, pro letošní ročník se však přihlásila o soutěž níž. Náš tým provázely před utkáním problémy se sestavou, z různých důvodů chybělo minimálně 8 hráčů. Z A mužstva přišel pomoci Ondra Veselka, a poprvé se letos mezi muži představil dorostenec Honza Brzoň.

Začátek zápasu patřil hostujícímu družstvu, několikrát nebezpečně zahrozili před brankou Kuby Moravce. Postupně však otěže přebírala naše juniorka, a odměnou nám byla branka z 22. minuty, kdy jsme dobře napadli rozehrávku Nesperky, a Jirka Jakl prostřelil Zemana v brance hostí. Jirka pak vsítil i svůj druhý gól, ten však nebyl pro pozdní ofsajd uznán. S nejtěsnějším vedením jsme tak odcházeli do šaten.

Ve druhé půli hráči Nesperské Lhoty ještě přitvrdili již tak dost ostrou hru, se kterou jsme se jen těžko vyrovnávali. Deset minut po obrátce unikl po pravé straně velmi aktivní Kýsa, a z brankové čáry poslal míč před branku, který však nikdo z našich nedokázal využít. Ondra si však bohužel při této akci poranil sval tak vážně, že již dále nemohl pokračovat ve hře – tímto mu přejeme velmi brzké uzdravení! Ihned po ošetření „Ibry“ Veselky hosté uvedli míč do hry dlouhým autem, a jelikož na stoperu chyběl Mirek Křišta, který u druhé branky kontroloval Kýsu, pro nesperského Langera nebyl problém prostřelil Moravce. O dvě minuty později jsme již prohrávali, z přímého kopu na hranici vápna se pěkně trefil hostující kapitán Houdek. Křivsoudov dokázal srovnat skóre, bohužel sudí Rathan posoudil střet hostujícího brankáře se svým obráncem jako faul, a branku opět neuznal. Poslední hřebíček do rakve zatloukl v 75. minutě Pavel Bucala z penalty, která byla nařízena po zákroku Křišty. Domácí se ještě nadechli k závěrečnému náporu, bohužel však k ničemu nevedl.

Miroslav Křišta, trenér: „Zápas, který jsme měli vyhrát. Bohužel jsme se ve druhé půli už více soustředili na debaty, než na fotbal. Daleko nejvíc mě však mrzí zranění Ondry Veselky, které ho bohužel na pěkných pár týdnů vyřadí ze hry.!