FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Áčko zvládlo derby přesvědčivě

FC Křivsoudov „A“ – TJ Sokol Dolní Kralovice „A“ 4:1 (2:0)

 

26. kolo Okresní přebor Benešov

 

Sobota 4.6.2022

 

 

Derby velkých rivalů se odehrálo za příjemného počasí na skvěle připravené hrací ploše. Od začátku byl obraz hry jasný – domácí se snažili trpělivě rozleptávat obranu hostů, kralovičtí vsadili tradičně na rychlé brejky. První ostrý pokus na branku hostí vyslal F. Vopěnka, Mareš jeho tvrdý pokus vyrazil na roh. Následně o kousek přestřelil branku Štika a na druhé straně nedotáhl brejk do otevřené obraně Anděl k nějakému brankovému ohrožení. V 21. minutě už se skóre měnilo, dlouhý pas se příhodně odrazil k Jaklovi a ten poslal míč do sítě, 1:0. Vyrovnání viselo na vlásku po půlhodině hry, kdy Vošický pláchl obraně, naštěstí místo přihrávky před prázdnou branku volil kličku, kterou Filip vystihl. Následovalo přenesení hry na druhou stranu, kralovický Dvořák si zahrával ve vápně s ohněm, lépe řečeno s Tulachem.. Jirka míč vybojoval v pro obranu citlivém prostoru a ze strany jej propasíroval do sítě, 2:0. Za chvilku mohlo být ještě veseleji, Jakl však zakončoval z ofsajdu.

 

Druhá půle se od začátku nesla ve stejném duchu. Po přímém kopu nejdřív trefil Macháček spojnici, aby v 54. minutě seřídil mířidla a z podobné pozice tvrdou ranou navýšil na 3:0. Snížit mohl jak jinak než po rychlém brejku Hanousek, branku z dobré pozice překopl. Hra domácích na chvilku upadla do přílišného klidu, čehož využil v 68. minutě Zíka, hlavou poslal míč k tyči po rohovém kopu. Ovšem za dalších sedm minut Křivsoudov opět odskočil, Lebedovu přesnou přihrávku uklidil do branky Štika. Několik dalších pokusů domácích vyřešil brankář Mareš nebo domácí netrefili branku. Body i tak zůstaly doma a mužstvo mohlo příznivý výsledek oslavit se svými skvělými fans!

 

Branky: Jakl, Tulach, Macháček, Štika

 

Sestava: Filip Martin – Vopěnka Štěpán, Vopěnka Filip, Žák Jan, Vopěnka Jakub – Štika Ondřej, Macháček Martin, Filip Miroslav – Tulach Jiří, Jakl Jiří, Veselka Ondřej

 

Střídali: Lebeda Pavel, Ouřada Tomáš, Mareš Tomáš, Nedbal Vojtěch, Vondrák David