FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Áčko za tři body

FC Křivsoudov „A“ – Sokol Chotýšany „A“ 3:1 (3:1)

Sobota 14.8.2021

 

 Sezóna 2021/2022 o víkendu začala psát svůj příběh, snad jej dopíše až do konce. První kapitola zavedla na skvěle připravený křivsoudovský pažit tým Chotýšan. Utkání začalo brejkem hostů hned ve 2. minutě, do zakončení se Korecký po velmi diskutabilním zákroku Štiky nedostal a píšťalka sudího Babického se na znamení penalty zůstala němá. Očekávaná převaha červenobílých přišla záhy, ale střely ze střední vzdálenosti neznamenaly kvůli nepřesnosti pro hostující branku nijak významné nebezpečí, stejně tak centry a pokusy o kolmé přihrávky. Přesto se domácí do velké šance dostali, Vondrák bohužel z úrovně penalty trefil tyč. Chotýšany naložili se svojí šancí efektivněji, Hoch po Koreckého přihrávce dal na odiv svůj klenot – levou nohou přesně našel místo mimo dosah Filipa – 0:1. O 5 minut později již bylo vyrovnáno, centr Mir. Filipa usměrnil hlavou k tyči Filip Vopěnka – 1:1. Bohužel pak přišla nešťastná událost, v souboji s obráncem ve vápně se zřejmě dlouhodobě zranil David Mišoň, jemuž tímto přejeme brzké zotavení! Ve 40. minutě vystřelil Ptáček z vápna a přesnou umístěnou střelou dostal domácí do vedení – 2:1. Poslední akce poločasu se podařila přetavit v dvoubrankové vedení, Tulach využil důrazu a dorážkou zvýšil na 3:1.

 

Druhá půle se odvíjela ve stejném duchu jak první dějství, domácí většinu času ovládali míč a byli pro soupeře stálou hrozbou. Gólově se však již prosadit nedokázaly. Mir. Filip ze strany netrefil zařízení, Veselka nasadil obránci jesle, ale ani on branku netrefil, Štikovu střelu ze 20 metrů brankář vyrazil. Hosté přeci jen mohli zápas zdramatizovat – Korecký se po kličce Mar. Filipovi řítil ze strany na odkrytou domácí svatyni, ale Filip Vopěnka skvělým obranným zákrokem zabránil míči v cestě do sítě. Křivsoudov tak bere tři body za vítězství 3:1.

 

Branky: Vopěnka F., Ptáček, Tulach

 

Sestava: Filip Martin – Vopěnka Jakub ©, Vopěnka Štěpán, Vopěnka Filip, Štika Ondřej – Ptáček Luboš, Vondrák David, Filip Miroslav – Tulach Jiří, Mišoň David, Mareš Tomáš

 

Střídali: Toula Patrik, Veselka Ondřej, Nedbal Vojtěch

 

Rozhodčí: Babický Michal, Fillip Filip, Blahůšek Richard

 

 V dalším kole vyráží Áčko na horkou půdu do Jankova, utkání má výkop v neděli 22.8.2021 v 17 hodin.