FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Áčko vydřelo výhru v Maršovicích!

TJ Sokol Maršovice „A“ – FC Křivsoudov „A“ 2:3 (1:2)

 

20. kolo OP Benešov

 

Neděle 24.4.2022

 

Na horkou půdu do Maršovic odjíždělo Áčko v vědomím sobotní výhry Neveklova a také s cílem odčinit středeční pohárovou blamáž. Domácí začali aktivněji a jejich rychlé kontry se jevily jako nebezpečné. Když už se zdálo, že úvodní nápor je minulostí, zachytil Žížala rozehrávku a chytře z druhého doteku přehodil Filipa, 1:0. Maršovičtí v ostrém tempu neustávali, další Žížalův pokus minul o metr tyč. Hosté se však přeci jen do tempa začali dostávat a díky chybám v rozehrávce domácích a dobrému napadání. Po úspěšném presinku Křivsoudov zahrával roh, Žák nejdříve trefil tyč a následnou střelu zastavila ruka. K penaltě se postavil Ptáček a ve 30. minutě s klidem proměnil, 1:1. Ve 43. minutě zahrával znovu Ptáček trestný kop téměř z poloviny, jeho pobídku nikdo netečoval, brankář míč nezachytil a Křivsoudov šel do kabin za vedení 2:1.

 

Poločasové přání udržet vedení co nejdéle bohužel vzalo za své velmi brzo, ve 49. minutě se do volného přímého kopu opřel Šach a přesnou střelou k tyči srovnal na 2:2. Hosté se nenechali rozhodit a hráli dál svoji hru. Domácí zakládali útoky jednoduchým nákopem na hrotové útočníky, ale stejně jednoduše se díky dobré práci obrany míče vraceli na křivsoudovské kopačky. Vedení měl na noze opět Ptáček, po ideální odskoku míče vyslal pěknou parabolu, bohužel střela skončila na břevně. Tak jako tak si pro sebe rozhodující zásah Ptáček uzmul, po faulu na Mir. Filipa využil špatného postavení brankáře a z přímého kopu zajistil vedení, 2:3. Domácí už si vyloženou příležitost nevypracovali, naopak na druhé straně mohl zvýšit Jakl, jeho hlavička se však neujala. Závěr nervózního utkání odehráli hosté daleko od své branky, a především díky nasazení a bojovnosti vezou z Maršovic tři body! Nebylo jich mnoho, ale těm, kdo přijeli Áčko podpořit, upřímně děkujeme!       

 

Branky: 3x Ptáček

 

Sestava: Filip Martin – Vopěnka Štěpán, Vopěnka Filip, Žák Jan, Štika Ondřej – Toula Patrik, Macháček Martin, Ptáček Luboš – Veselka Ondřej, Filip Miroslav, Vopěnka Jakub ©

 

Střídali: Jakl Jiří, Tulach Jiří

 

V příštím kole v sobotu 30.4.2022 od 17 hodin hostí Áčko na svém pažitu mužstvo TJ Sokol Přestavlky.

 

 

Těšíme se na Vaši podporu!