FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Áčko vydřelo výhru s rezervou Sedlčan

FC Křivsoudov „A“ – TJ Tatran Sedlčany „B“ 1:0 (0:0)

 

11. kolo I.B třída sk. D

 

Neděle 16.10.2022

 

Na křivsoudovské hřiště poprvé v historii zavítal soupeř ze Sedlčan, rezerva týmu z krajského přeboru nezažívá nejlepší období, s jedním vítězstvím je předposlední. V této soutěži není žádný zápas snadný, což se potvrdilo i v tomto utkání. Hosté vůbec nehráli špatně, ale do zakončení se stejně jako křivsoudovští hráči moc často nedostávali. Výjimkou byla 6. minutě, po faulu na levé straně poslal do vápně centr Ptáček, hlavou síť rozvlnil Žák, ale asistent rozhodčího viděl postavení mimo hru. Vzhledem ke stavu hrací plochy se nehrál nikterak pohledný fotbal, k vidění byly především osobní souboje. Pohnout nerozhodným stavem mohl Veselka, po zpětné přihrávce proti noze bohužel minul branku. Sedlčany zahrozili dvakrát rychlonohým Lípou z levé strany, kanonýr hostí v prvním případě z úhlu branku netrefil, ve druhém jeho střelu s pomocí týče vyrazil Filip na rohový kop. Na druhé straně neuspěl Ptáček střelou z přímého kopu ani ze hry, po centrech Mir. Filipa a J. Vopěnky hlavou nezamířili do černého Žák, respektive Š. Vopěnka. V poslední minutě připravil horkou chvilku sám sobě Mar. Filip, s rozehrávkou váhal tak dlouho, až jej málem zaskočil útočník hostů, naštěstí vše dobře dopadlo.

 

Do druhé půle nastoupilo domácí mužstvo s jiným personálním obsazením, a především hra dopředu se zlepšila. Adam Fučík několikrát ukázal rychlé nohy, hostům se podařilo nebezpečí dvakrát odvrátit na roh, na potřetí už obránce zastavil Fučíka jen s pomocí nedovoleného hraní rukou a rozhodčí nařídil pokutový kop. Pod správu si míč vzal Ptáček a nekompromisně zavěsil, 1:0. Následně se ke střele dostal Mišoň, ale z otočky nezamířil přesně, stejně jako Štika po přihrávce J. Vopěnky.  Hosté se snažili se zápasem něco udělat, postupem času měli míč na kopačkách více než domácí, ale do šancí se borci v zeleném nedostali. Když v poslední minutě nevyužili ani rohový kop, Křivsoudov prodloužil domácí sérii výher. Ani tentokrát domácí publikum nezklamalo a vytvořilo příjemnou sportovní kulisu.

 

Branka: Ptáček (pen.)

 

Sestava: Filip Martin – Vopěnka Štěpán, Vopěnka Filip, Ptáček Luboš, Štika Ondřej – Vopěnka Jakub ©, Toula Patrik, Filip Miroslav – Veselka Ondřej, Žák Jan, Mareš Tomáš

 

Střídali: Mišoň David, Fučík Adam, Tulach Jiří

 

 

Následující kolo sehraje Áčko utkání na hřišti Jevan, což je jeden z favoritů soutěže. Hraje v sobotu 22.10.2022 od 13 hodin. Po zápase autobus pokračuje do Pivovaru Uhříněves.