FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Áčko vydřelo bod s Kácovem

FC Křivsoudov „A“ – AFK Kácov „A“ 2:2 (0:1)

 

2. kolo I.B třída sk. D

 

Neděle 13.11.2022

 

Poslední domácí zápas na podzim sehráli křivsoudovští proti Kácovu. Hosté jsou stejně jako domácí nováčkem I. B třídy a daří se jim o něco víc, když před zápasem měli na domácí k dobru 5 bodů.

 

Od úvodu hosté prokazovali velkou kvalitu, první příležitost ale měli domácí, Štikův rohový kop si hosté srazili na tyč, v následné skrumáži nikdo z domácích nedokázal propálit hradbu těl. Od té doby už ale začali úřadovat hosté, kteří si vytvářeli jednu šanci za druhou, v té největší se objevil Kostiuk, po samostatném úniku nedokázal překonat Mar. Filipa. A domácí gólman byl v permanenci i nadále, zlikvidoval několik dalších gólovek, zuby si na něm vylámal i jeden z nejlepších střelců soutěže Michal Zeman. Domácí se prezentovali spíše pokusy z dálky, ty ale svůj cíl nenašli. V poslední minutě první půle přece jen hosté skóre otevřeli, Cettl se individuálně probil přes 2 domácí obránce před Mar. Filipa a přihrávkou ještě oslovil Houdka, který uklízel do prázdné- 0:1.

 

Druhý poločas začal ve stejném duchu jako většina toho prvního a netrvalo dlouho a hosté se znovu prosadili. Michal Zeman průnikovkou vyslal do gólovky Kostiuka, který si tentokrát poradil zkušeně a mezi nohami Mar. Filipa navýšil hostující vedení- 0:2. S domácími to nevypadalo dobře, v 63. minutě ale střídající Mišoň poslal do úniku Procházku, ten se dostal s míčem až do vápna. Jeho první pokus zblokovala hostující obrana, míč se ale příhodně odrazil znovu k Procházkovi, ten napálil míč před bránu a gólman Mejstřík si ho srazil do vlastní sítě- 1:2. Domácí vstřelený gól nabudil a následujících deset minut byli aktivnějším celkem oni. Navíc od 66. minuty dohrávali proti deseti, Solnář dostal po faulu na Mir. Filipa druhou žlutou kartu a předčasně tak musel opustit hřiště. V 72. minutě poslal Procházka do vápna hostí centr z přímého kopu, míč na zadní tyči hlavou přiťuknul Š. Vopěnka před bránu Mir. Filipovi a ten rozradostnil domácí fans vyrovnávacím gólem- 2:2. Od té doby se domácí soustředili hlavně na ubránění výsledku a dopředu se moc nehnali, výjimkou byla šance Štiky, Mejstřík ale skvěle vyběhl a šanci zmařil. Ke konci zápasu hosté opět zapnuli motory a hnali se za vedoucím gólem, ke kterému jim měli pomoci i standartní situace okolo vápna, Michal Zeman ale trefil zeď, která dobře zasáhla i proti pokusu Panea a míč se po teči snesl nad bránu. 

 

Sestava: Filip Martin – Vopěnka Jakub, Vopěnka Štěpán, Vopěnka Filip, Štika Ondřej – Toula Patrik, Fučík Adam, Filip Miroslav – Veselka Ondřej, Žák Jan, Procházka Otakar

 

Střídali: Mišoň David, Jakl Jiří, Tulach Jiří

 

 

V posledním utkání Áčko už podruhé pojede do města piva, na hřiště TJ Slavoj Velké Popovice. Autobus odjíždí v 11 hodin, utkání se bude hrát v sobotu 19.11.2022 od 13 hodin. Po utkání je na hřišti v plánu rozloučení se s podzimní sezónou, na které FC Křivsoudov zve všechny fanoušky.