FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Áčko veze z Teplýšovic bod!

TJ Sokol Teplýšovice „A“ – FC Křivsoudov „A“ 2:2 (1:2)

 

3. kolo I.B třída sk. D

 

Sobota 20.8.2022

 

Historicky první zápas v krajské soutěži sehrálo Áčko na půdě Teplýšovic. Předsezonní prognózy pasují soupeře do role favorita na postup, nicméně křivsoudovští nechali ostych v kabině a se soupeřem chtěli hrát otevřený fotbal. Do prvního náznaku se sice dostali Teplýšovice, ale nevyužili ho k zakončení, hra se rychle otočila, na vápně se opřel do míče Mir. Filip a ve 3. minutě Křivsoudov vedl, 0:1! V 7. minutě bylo ještě veseleji, po útoku z pravé strany Veselka předložil míč Fučíkovi a rázem bylo na světě vedení 0:2. Domácí takovýto průběh určitě nečekali, po druhé inkasované brance přidali a začali si vytvářet šance. Ty však obrana hostí úspěšně odvracela i za velkého přispění z Pravonína zapůjčeného brankáře Daniela Doškáře. Po pasáži patřící domácímu mužstvu zahrozili křivsoudovští pěknou přihrávkou Filipa a zakončením Procházky do břevna. Zpět do sedla pomohla domácím série chyb, zbytečný faul nedaleko vápna a nehlídaný nejmenší hráč na hřišti Breburda tečoval hlavou centr mimo dosah Doškáře, 1:2. Poslední možnost změnit poločasové skóre zhatil dobrým zákrokem domácí brankář proti Štikově střele zpoza vápna. Křivsoudov na hřišti v první půli působili kompaktně, vadou na kráse byl velký počet žlutých karet, což se později ukázalo jako rozhodující faktor.

 

Ve druhém poločase Teplýšovice přeci jen převzali otěže zápasu, navíc v 63. minutě dostali výhodu hrát přesilovku, když byl za druhé napomenutí vyloučen Macháček. Jenže ani tak se nemohli dostat ke kloudnému zakončení. A pokud už se ke střele dostali, byl na svém místě spolehlivý Doškář. Jeho organizace obranných řad a včasné výběhy na kolmice do vápna přenášeli na mužstvo potřebný klid. Na druhé straně mohl zvýšit po celý zápas aktivní Filip, bohužel v jedinečné příležitosti domácího brankáře neprostřelil. V dalším brejku svůj pohyb nedokázal zkoordinovat Fučík a dobře rozjetá akce vyzněla do ztracena. V 86. minutě přišla vcelku nešťastná situace, když domácí rozehráli roh na krátko, do zakončení se dostal Breburda, střela mu sice vůbec nesedla, ale dobře postavený Moudrý ji tečoval a vyrovnal na 2:2. Tímto výsledkem zápas skončil.

 

Zde je najdete ohlasy k našemu utkání v tisku: https://benesovsky.denik.cz/fotbal-kraj/krivsoudov-v-krajske-premiere-utocil-na-tri-body-vybojoval-jeden-20220822.html

Branky: Filip, Fučík

Sestava: Doškář Daniel – Vopěnka Jakub ©, Vopěnka Filip, Žák Jan, Štika Ondřej – Toula Patrik, Macháček Martin, Fučík Adam – Procházka Otakar, Filip Miroslav, Veselka Ondřej

 

Na střídání: Vopěnka Štěpán, Mareš Tomáš, Tulach Jiří, Nedbal Vojtěch, Jakl Jiří      

 

 

V příštím kole zažije Áčko premiéru krajské soutěže v domácím prostředí, soupeřem bude TJ Sokol Miřetice. Utkání se bude hrát v neděli 28.8.2022 od 17 hodin.