FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Áčko veze z Košetic 2. místo!

V sobotu 12.6.2021 se naše Áčko účastnilo turnaje v Košeticích, jehož se mimo našeho týmu a domácích účastnili rezervy Vlašimi a Pelhřimova.

 

Semifinále

Sokol Košetice „A“ – FC Křivsoudov „A“ 3:4 (1:1)

 

Do prvního zápasu turnaje obě mužstva nastoupila uvolněně a hrál se celkem otevřený a vyrovnaný fotbal. Skóre otevřel nádhernou dalekonosnou ranou Luboš Ptáček, míč se zastavil až v šibenici košetického brankáře. Domácí následně zatlačili hru na naši polovinu a celkem rychle se gólově prosadili, domácí útočník využil volnějšího prostoru a střelou na zadní tyč srovnal. Následně měli domácí velkou převahu a jen díky nemohoucnosti svých útočníků nebo dobrých zákroku Filipa vydržel vyrovnaný stav do poločasu.

Do druhé půle se sestava protočila a nové síly na hřišti byly znát. Hra se opět vyrovnala a navíc naši borci dokázali proměňovat šance. David Mišoň se vyhnul ofsajdu a pohodlně do prázdné zakončil. Následně potvrdil Luboš Ptáček svoje kvality při střelbě z přímých kopů a vedení 3:1 bylo na světě. Na rozdíl tří branek opět po kličce do brankáři do prázdné zvýšil David Mišoň. Košetice se však nevzdali a deset minut před koncem pěknou kroucenou střelou zpoza vápna snížili na 2:4 a v poslední minutě dokonce snížili na 3:4, jenže rozhodčí po rozehrávce utkání ukončil.

 

Ve druhém semifinále Vlašim udolala 1:0 Pelhřimov brankou pár minut před koncem utkání. V utkání o 3. místo Košetice vedli 1:0 po proměněném pokutovém kopu, ale pelhřimovská rezerva dvěma slepenými góly v závěru otočila skóre ve svůj prospěch.

 

 

Finále

FC SB Vlašim „B“ – FC Křivsoudov „A“ 5:2 (2:1)

 

Do finálového utkání nastoupilo mužstvo Křivsoudova sebevědomě a jednoduchým přechodem do útoku si vytvářelo slibné pozice, které soupeř odvracel jen s vypětím sil. Hlavně David Mišoň si na hřišti dělal co chtěl a po jeho přihrávce se střelou z vápna prosadil Martin Macháček. Poté převzali iniciativu vlašimští a rychle stav překlopili na svoji stranu. Nejdříve se prosadili po hezké průnikové přihrávce a kličce Filipovi, druhý gól docílili umístěnou střelou z vápna.

Začátek druhé půle opět znamenal zvýšenou aktivitu Křivsoudova, za což přišla i odměna. Po kombinaci na levé straně byl ve vápně sestřelen Vojtěch Nedbal a penaltu bezpečně proměnil Luboš Ptáček. Bohužel o pár chvil později soupeř utekl znova do vedení, hraniční ofsajdové situace využil k centru na volného hráče, ten se zakončením z jedné neměl větší problém. Křivsoudovští se snažili o vyrovnání, přeskupili posty, ale k vyrovnání to bohužel nevedlo, naopak v posledních dvou minutách inkasovali do otevřené obrany ještě dvě branky.

 

Obsadili jsme tedy konečné 2. místo a znova se přesvědčili, že máme kvality na to hrát i se soupeři z vyšších soutěží.

 

Do turnaje zasáhli tito hráči:

 

Martin Filip, Jakub Vopěnka, Filip Vopěnka, Štěpán Vopěnka, Luboš Ptáček, Ondřej Štika, Vojtěch Nedbal, Patrik Toula, Martin Švec, Martin Macháček, David Mišoň, Miroslav Křišta, Ondřej Novák, Jiří Tulach, Ondřej Veselka, Tomáš Mareš

 

Velice děkujeme našim fanouškům za podporu a věříme, že si naše vystoupení na turnaji užili. Také patří poděkování SDH Křivsoudov za zajištění dopravy.