FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Áčko veze z Jankova tři body!

TJ Sokol Jankov – FC Křivsoudov „A“ 1:3 (0:0)

 

Na hřiště Jankova hosté odjížděli s vědomím, že na tamním hřišti získali poslední bod 31.10.2009 za remízu 1:1 (branka David Vondrák). Mužstvo bylo odhodlané tuto smutnou sérii změnit. Domácí neponechali nic náhodě a místní správce nezahálel.. nebo spíše zahálel a trávník nechal vyrůst do zrůdné výšky. Dle průběhu hry to křivsoudovským zjevně nevadilo, protože to byli oni, kdo držel otěže zápasu pevně v rukou od úvodního hvizdu. Vrcholem domácího snažení bylo pouze několik autových vhazování v blízkosti svého útočného vápna. 14. minutě unikal Mir. Filip do nebezpečného brejku, za záchrannou brzdu zatáhl Zach a inkasoval žlutou kartu. Z následného přímého kopu trefil Ptáček tyč. Další střelu Ptáčkovi připravil Mareš, pumelici do středu branky vyrazil domácí gólman. Ve 20. minutě si jankovský Zach neodpustil komentář k rozhodčímu Šonskému a po druhé žluté měl jistotu teplé vody ve sprše. Domácí přeskupili řady a paradoxně srovnali hru, gólové příležitosti však přibývaly na kontě hostů. Toula se dostal ke střele na vápně, ale trefil jen břevno, Vondrák z dobré pozice branku minul.

 

Do druhé půle byl úkol jasný – trpělivou kombinační hrou si vytvořit šanci a konečně rozvlnit síť, domácí však tyto plány narušili velmi rychle. Útočník Zajíc skočil mezi F. Vopěnku a Štiku, rozhodčí nakonec po poradě s asistentem nařídil penaltu. Mar. Filip málem pokus Svobody chytil, ale míč nakonec i přes jeho zákrok skončil v síti. Tento moment hosty nesložil, naopak motivace uspět se ještě zvýšila. Korunoval ji Vondrák v 63. minutě, když převzal pěknou přihrávku od Ptáčka, trochu si pohrál s nervy všech přítomných a následně zkušeně zakončil mimo dosah brankáře – 1:1. Ke slovu se poté dostali i domácí, především kvůli vyloučení Mir. Filipa, také po dvou žlutých. Z té druhé rezultoval přímý kop, Mar. Filip nepříjemný pokus Němečka naštěstí chytil. Jankovští vycítili šanci a dostávali se do brejků, dvakrát přímo ohrozili branku, nejdřív střelu ze strany vytěsnil Mar. Filip na roh, další pokus zblokoval Š. Vopěnka. Křivsoudov si vypracoval dvě dobré pozice, ale ani Vondrák, ani J. Vopěnka nedokázali svoje střely vměstnat pod břevno. V 88. minutě přišlo rozhodnutí, Š. Vopěnka byl při zakončení po rohovém kopu přistrčený a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop i na druhé straně. Ptáček nelehkou situaci ustál a tvrdou střelou zajistil hostům vedení 2:1. Domácí už měli velmi málo času na vyrovnání, navíc Nedbal šikovně držel míč u soupeřova vápna a jankovští jej zastavili jen faulem. Ptáček přímý kop směřoval přímo do vápna, Švec byl připraven a do prázdné zvýšil na 3:1. Poté rozhodčí zápas ukončil.

 

Křivsoudov tak prolomil prokletí a z Jankova veze cenné tři body. Poděkování patří všem příznivcům, kteří vážili dlouhou cestu a podporovali křivsoudovské hráče po celý zápas.

 

Branky: Vondrák, Ptáček z pen., Švec

 

Sestava: Filip Martin – Vopěnka Jakub ©, Vopěnka Štěpán, Vopěnka Filip, Štika Ondřej – Ptáček Luboš, Toula Patrik, Filip Miroslav – Vondrák David, Tulach Jiří, Mareš Tomáš

 

Střídali: Nedbal Vojtěch, Švec Martin

 

Rozhodčí: Šonský Vojtěch, Shapoval Serhyi, Václavík Matěj

 

Delegát: Fillip František

 

 

V následujícím kole přivítá Áčko na domácím hřišti rezervu Divišova. Utkání je na programu v sobotu 28.8.2021 od 17 hodin.