FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Áčko ve druhém přáteláku vyhrálo v Chotýšanech

Sokol Chotýšany – FC Křivsoudov „A“ 3:8 (1:4)

 

Přátelské utkání

 

Sobota 23.7.2022

 

 

Domácím na poslední chvíli vypadl soupeř na jejich pouťové odpoledne, a tak se k soupeři vypravilo Áčko v improvizované sestavě. Šanci ukázat se dostali tři mladíci (Filip Veselka, Matěj Štorc a Vít Macháček) a svého úkolu se zhostili velmi dobře. Dále nám pomohli kmenový hráči Miřetic – Dominik Brožík a Marek Kočí. Samotný zápas začali domácí skvěle, po ztrátě míče v citlivém prostoru dostali míč do strany a centr využil Korecký, i když zakončoval ramenem, 1:0. Brzy se však začala projevovat větší kvalita a vyrovnání zajistil po přesné kombinaci Ivan Popovych, 1:1. Hosté v tempu nepolevili a velmi často přečíslovali domácí obranu, převahu gólově vyjádřil svoji první brankou za křivsoudovské barvy Procházka, 1:2. Další změnu skóre zajistil T. Mareš, po rychlém přenesení hry z vlastní poloviny se řítil sám na branku a zakončil na zadní tyč, 1:3. Další branka padla po rychlém rozehrání rohu, Brožík přihrál Popovychovi, který jen nastavil nohu a do prázdné zvýšil, 1:4. Další velké příležitosti vychytal domácí brankář.

 

Druhá půle začala tak jak skončila ta první, za stále převahy křivsoudovských, nicméně po pár minutách předvedli domácí pěknou fotbalovou akci na jeden dotek a snížili, 2:4. To ovšem nenechalo chladného Popovyche, který zamotal hlavu domácí obrany více než vedle hřiště stojící pouťové atrakce a zvýšil na 2:5. Další branku přidal Macháček, po závaru dostal možnost ke dvěma střelám, první pokus byl zblokován, druhý zastavila až síť, 2:6. Následně Macháček obelstil obránce na vápně, místo zakončení volil přihrávka na L. Mareše a ten v klidu zvýšil do prázdné na 2:7. Chotýšany poté ještě jednou potěšili domácí diváky, poslední slovo však mělo družstvo hostů – Kočí po kolmici obešel brankáře a dovedl míč za čáru, 3:8.

 

Branky: 3x Popovych, Procházka, Mareš T, Mareš L., Macháček, Kočí

 

Sestava: Filip Martin – Veselka Filip, Vopěnka Štěpán, Štorc Matěj, Macháček Vít – Štika Ondřej, Macháček Martin, Popovych Ivan – Mareš Tomáš, Brožík Dominik, Procházka Otakar

 

Střídali: Kočí Marek, Mareš Lukáš

 

 

V pátek 29.7.2022 začíná Áčku týmová příprava, bude pokračovat tréninky v sobotu a v neděli, následně vždy ve středu a v pátek. Vše bude proložené ještě dvěma přátelskými zápasy s Jankovem a Pravonínem, místo a čas budou upřesněny.