FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Áčko v Chotýšanech nezaváhalo

 

Sokol Chotýšany „A“ – FC Křivsoudov „A“ 2:7 (1:4)

 

Sobota 26. března 2022

 

Sestava:

 

Mar. Filip

Š. Vopěnka, J. Žák, F. Vopěnka, O. Štika

Mir. Filip, M. Macháček, L. Ptáček (55. D. Vondrák)

J. Tulach, J. Jakl (62. Š. Mareš), T. Mareš

 

K prvnímu mistrovskému utkání po zimním spánku zavítalo naše mužstvo na hřiště předposledního Sokolu Chotýšany. Domácí připravili se startem jara velmi kvalitní trávník. Do jarní části sezony chtěly oba týmy vstoupit úspěšně, ovšem obě družstva se musely vypořádat s několika absencemi.

 

Na první příležitost nemuseli diváci čekat dlouho. Již v první minutě po rohovém kopu v malém vápně propadl vyrazil domácí brankář hlavičku Š. Vopěnky k volnému Jaklovi, ten bohužel PŘEstřelil vše, co mu stálo v cestě. Úvodní čtvrthodina ukázala, jaký průběh můžeme očekávat od utkání. Hosté se snažili o kombinační hru, ta většinou končila nepřesností ve finální fázi. Domácí se snažili bránit a pronikat na útočnou polovinu především z brejků. S protiútoky si ale dokázala poradit naše pozorná obrana. Po 15 minutách rozehrál Ptáček rohový kop nakrátko na Mir. Filipa, vyměnili si míč a Luban, jak je jeho dobrým zvykem, si to mířil k velkému vápnu. I přes pokřik domácího gólmana – „Hlavně, ať nevystřelí!“, obránci dělali, co mohli, přesto akce končila střelou a vedením – 0:1. Za deset minut bylo ještě veseleji, Mir. Filip centroval od lajny na penaltový puntík, kam si šel pro balon gólman.. Když tu náhle, kde se vzala, tu se vzala, věž jménem Mouka, který gólmana nechal dojít na penaltu, ale míč k němu nepustil a poslal chytrou hlavičkou do odkryté branky – 0:2. Třetí desetiminutovku ukončil přesnou střelou z vápna opět Ptáček a skóre bylo 0:3. Těsně před poločasem dostal Tulach krásnou přihrávku  do samostatném úniku s přehledem uklidil míč k bližší tyči – 0:4. V poslední minutě prvního dějství si vybrala slabší chvilku obrana a po nedorozumění před vápnem hasil rodící se nebezpečí faulem F. Vopěnka, takže domácí měli možnost přímého kopu ze slibné pozice. Stoper Slepička se trefil náramně do šibenice – 1:4.

 

V druhém dějství moc fanoušků neočekávalo, že by domácí mohli ještě s výsledkem něco udělat. A kdo očekával, tak neočekával, že po 10 minutách Ptáček uvolní do vápna Macháčka a ten uklidí balon tam, kam patří – 1:5. V 70. min se řítil do vápna domácích neúnavný bojovník Tulach. Obránci si při zabrždění rozjeté motorky museli pomoci nedovoleně, takže rozhodčí neměl jinou možnost než zapískat penaltu. V tu chvíli na hřišti již nebyl pravidelný exekutor pokutových kopů Ptáček, takže si mičudu vzal sám faulovaný (i přes to, že fotbalová historie praví, že by to dělat neměl.. 😊) a přízemní ranou doprostřed prostřelil gólmana – 1:6. I ve druhém poločase si naši obránci neodpustili drobnou chybu a po nedůrazu na naší polovině zkušeně zkorigoval výsledek Khandl – 2:6. Poslední slovo zápasu si vzal na jazyk kopaček dnešní kapitán Míra Filip. Na polovině hřiště přebíral míč, otočil se a (jelikož se při otáčení stihl podívat, kde stojí domácí gólman) potěšil všechny křivsoudovské fanoušky – góly z půlky máme rádi! 😊 Zápas tedy skončil hokejovým výsledkem 2:7.

 

Pro naše barvy je to důležité vítězství. První zápas o body, navíc v roli favorita u srdnatě bojujících outsiderů, není nikterak snadná záležitost. Dobrý začátek musíme potvrdit v dalším zápase na domácí půdě. Dle předpovědi počasí to vypadá na velmi chladnou sobotu, ale souboje s Jankovem slibují spíše horkokrevný boj. Navíc ve stejnou dobu proti sobě nastoupí Neveklov a Týnec nad Sázavou. Fotbal v sobotu tedy více odkryje karty na vrcholu tabulky Okresního přeboru.

 

Přijďte s námi v sobotu 2.4.2022 od 1630 na zápas proti Jankovu bojovat o čelo OP.

 

#takhletadyzijeme

 

JV