FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Áčko schytalo bůra v Neveklově

TJ Sokol Neveklov – FC Křivsoudov „A“ 5:0 (4:0)

Sobota 4.9.2021

 

Dlouho před utkáním bylo jasné, že kádr Áčka není aktuálně nijak široký a to ještě někteří hráči nastoupili s indispozicemi. Začali jsme téměř skvěle – Tomáš Mareš utekl obraně, přihrávkou pod sebe našel Veselku, ten v jasné gólovce selhal a branku netrefil. Bohužel již v 9. minutě bylo třeba střídat na citlivém postu brankáře, kde po zranění Karla naskočil bratr Luboš Ptáček. Domácí od začátku ovládali hru, hosté se jen těžko srovnávali s velkým hřištěm a bohužel přišla černá dvanáctiminutovka, kdy Neveklov čtyřmi góly utnul naděje Křivsoudova na nějaký bodový zisk. Vše začalo přihrávkou do vápna, sklepnutím na trestuhodně volného Linharta, 1:0. Následně Křemen předvedl futsalové umění, několikrát naznačil střelu, stáhl si míč krátkou kličkou a zkušeně zakončil na zadní tyč ze sedmi metrů. Než hosté stačili vstřebat dvougólové manko, již na tabuli svítil stav 0:3 – Štika špatně rozehrál a Křemen z půlky přehodil Ptáčka. Čtvrtý gól padl po rohu, na zadní tyči do prázdné branky zakončoval Chomát. Těsně před poločasem jsme mohli alespoň trochu zmírnit výsledek, domácí obránce po centru srazil míč na tyč před Švece. Jak již výsledek napovídá, Martinova dorážka se do prostoru branky nevešla..

 

O přestávce proběhl v kabině „fén“, ve druhém poločase to bylo znát a Křivsoudov již hru trochu srovnal. Přesto se domácí dostali k další brance, po rohovém kopu usměrnil míč na branku Chomát, Ptáček jej přes velkou snahu před čarou neudržel – 5:0. Korekci měl na kopačkách Mareš, po rychlém úniku však domácího brankáře nepřekonal, stejně jako Ptáček, který v těžké pozici domácího brankáře spíše trefil, než že by nějak vědomě zasáhl. Několikrát mohli pohnout se skóre zase domácí, Ptáček starší však již byl pokaždé na místě. I tak se jedná o nejhorší výsledek za poslední pět let.

 

Sestava: Ptáček Karel (9. Ptáček Luboš st.) – Vopěnka Jakub ©, Vopěnka Štěpán, Ptáček Luboš ml., Štika Ondřej – Nedbal Vojtěch, Švec Martin (68. Ouřada Tomáš), Filip Miroslav, Vondrák David – Veselka Ondřej, Mareš Tomáš

 

Jak by řekl nebožtík pan Růžička: „Prohráli jsme, vem to ďas, za týden se hraje zas!“ Stará pravda, další utkání Áčka je na programu v sobotu 11.9.2021 v 17 hodin, soupeř TJ Sokol Maršovice.