FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Áčko přestřílelo Vyžlovku!

FC Křivsoudov „A“ – SK Vyžlovka 5:2 (3:1)

5. kolo I.B třída sk. D

Neděle 11.9.2022

 

Ve svém druhém domácím vystoupení v l. B třídě přívítal Křivsoudov na svém hřišti soupeře z Vyžlovky. V o něco komfortnější situaci vstupovali do zápasu domácí, kteří měli na svém kontě 2 body ze tří zápasu, naopak Vyžlovka se bez bodu krčila na posledním místě tabulky. Motivaci uspět tak měli oba týmy. Domácí nastoupili prakticky v plné síle, chyběl pouze vykartovaný brankář Mar. Filip, do branky tak musel naskočit po více než roce K. Ptáček, který rozhodně ukázal, že ještě nepatří do starého železa.

 

První šanci zápasu si připsali hosté, po rohovém kopu trefil odražený míč kapitán Dušek jen kousek vedle tyče. To domácí se svou první šancí naložili mnohem lépe. V 8. minutě vybojoval míč před vápnem hostí Mir. Filip, předal ho Štikovi, který si navedl míč do vápna a slabší pravou poslal míč na přední tyč, gólman si sice na míč sáhl, ale nedokázal mu už zabránit v cestě do sítě- 1:0. Domácí vstřelený gól nakopl a o chvíli později musel hostující Kubata krotit nebezpečnou střelu Mir. Filipa. Zanedlouho ale F. Vopěnka špatným odkopem od branky nabídl míč hostům, po přistrčení od spoluhráče ale Dušek sám před Ptáčkem trestuhodně minul. A o 3 minuty později domácí tuto neproměněnou tutovku potrestali, přesný pas Mir. Filipa zalepil Procházka, přehodil si míč na levou a jeho střela i díky teči obránce zaplula pod břevno- 2:0. Za minutu ovšem domácí nedůrazem ve vlastním vápně nabídli míč Bobáňovi, ten přihrál proti noze Korandovi a jeho pohotová střela skončila za zády K. Ptáčka- 2:1. Hosté viditelně ožili, a především jejich rohy a dlouhé auty, zahrávané kapitánem Duškem, vypadaly nebezpečně, domácí obrana si ale dokázala poradit. Na druhé straně mohl domácím dvougólový náskok vrátit Procházka, po dlouhém pasu F. Vopěnky si dobře pokryl tělem míč, ale ztroskotal na Kubatovi. Chvíli před půlí se domácí přece jen dočkali dalšího přesného zásahu. Mir. Filip přenesl míč na pravou stranu k Fučíkovi, jeho prudký přizemní centr hostující brankář trestuhodně pustil za sebe a na Toulu už zívala prázdná branka- 3:1. Poslední slovo v první půli si vzal Pavlů, který pohotovou ranou z vápna protáhl K. Ptáčka.

 

Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí a po přistrčení Mir. Filipa se ve vápně pokoušel probít do zakončení Procházka a po kontaktu s hostujícím obráncem skončil na zemi, rozhodčí ale situaci jako penaltovou neposoudil. Hosté zahrozili v 50. minutě, ale Jambor nedokázal nadvakrát překonat Ptáčka, na opačné straně Mir. Filip nepříjemnou ranou z přímého kopu prověřil Kubatovu pozornost. A když hostující Tesařík v další šanci hostí trefil tyč, udeřili opět domácí. Střídající J. Vopěnka rozběhl na pravé straně Mareše, jeho pobídku před branku hostí nadvakrát dopravil na místo určení Procházka- 4:1. Netrvalo ovšem dlouho a hosté se dočkali snížení. Korandův pokus z přímého kopu vyrazil Ptáček na vápno, kde míč pohotově poslal do branky volný Dřízhal- 4:2. Chvíli to vypadalo, že se hosté nadechují k náporu, ale domácí obrana v čele s K. Ptáčkem už žádné komplikace nepřipustila. Naopak udeřilo na druhé straně, Mir. Filip si navedl míč na střelu a jeho tvrdý a přesný pokus se od tyče odrazil do branky- 5:2. Pro hosty byl tento úder rozhodující, domácí mohli naopak skóre ještě navýšit, ale Mir. Filip po sóle nevyzrál na Kubatu, dorážka Mišoně se do branky nevešla. Poslední slovo mohl mít J. Vopěnka, po Marešově rychlém autu dokázal špičkou kopačky usměrnit míč na hostující svatyni, Kubata se už ale nenechal překonat a pohotově zasáhl. 

 

Fanoušci opět vytvořili parádní kulisu a patří jim za to velké DÍKY!

 

Sestava: Ptáček Karel – Vopěnka Štěpán, Vopěnka Filip, Žák Jan, Štika Ondřej – Toula Patrik, Macháček Martin, Fučík Adam – Procházka Otakar, Filip Miroslav ©, Veselka Ondřej

 

Branky: 2x Procházka, Štika, Toula, Filip Mir.

 

Střídali: Vopěnka Jakub, Jakl Jiří, Mareš Tomáš, Tulach Jiří, Mišoň David

 

V neděli 18.9.2022 od 16:30 Áčko vyráží na soupeřovo hřiště. Autobus z rynku vyráží ve 14:15..

 

 

I Tebe by měl lákat velice, výjezd Křivsoudov Sedlec-Prčice!