FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Áčko pohodlnou výhrou zakončilo podzimní část

 

FC Křivsoudov „A“ – TJ Sokol Postupice „A“ 9:0 (4:0)

1. kolo OP Benešov

Sobota 6.11.2021

 

Áčko v posledním podzimním kole hostilo poslední tým tabulky. Postupice se potýkají s velkým počtem zranění a podle vlastních slov je pro ně konec podzimu vysvobozením. Hosté posbírali za polovinu soutěže 9 bodů s pasivním skóre 22:48. Nic pro ně určitě ještě není ztracené, na 10. místo tabulky mají ztrátu pouhých tří bodů. Křivsoudovští fotbalisté nechtěli zakončit půlrok nějakou blamáží a do svého soupeře se zakousli od úvodního hvizdu. První branka na sebe nenechala dlouho čekat, bohužel nebyla uznána pro Veselkův ofsajd. V 10. minutě se však skóre měnilo, Veselka byl u míče daleko za vápnem dříve než brankář Kladiva a po kličce zakončoval do prázdné branky., 1:0. Ve 12. minutě Toula našel ve vápně Šiku, ten se dvěma kličkami zbavil obránce a prostřelil brankáře, 2:0. Následoval další neuznaný gól z kopačky Veselky, ale znova přišel další brejk, Veselka poslal míč mezi nohy Kladivy a bylo to 3:0. Hattrick uzavřel Veselka z penalty, míč poslal suverénně pod břevno. Další možnosti zůstaly nevyužity, například tvrdou střelu F. Vopěnky po rozehraném rohu vyrazil postupický brankář.

 

Druhá půle začala srážkou Š. Vopěnky s kapitánem hostů Chudlářským a vynucenou změnou na v hostující brance. Navýšení stavu zajistil pěkným volejem zpoza vápna Ptáček, 5:0. Šestou branku připravil Š. Vopěnka se Štikou pro volného Tulacha, ten neměl se zakončením nejmenší problém, 6:0. V 68. minutě vyslal Nedbal do samostatného Štiku, po blafáku brankáři to bylo 7:0. Třetí křivsoudovský hattrick ve dvou zápasech dovršil Štika v 77. minutě, tentokrát asistoval Tulach, 8:0. Poslední hřebíček zatloukl po dalším samostatném úprku Ptáček, 9:0.

 

Branky: 3x Štika a Veselka, 2x Ptáček, 1x Tulach

 

Sestava: Filip Martin – Vopěnka Štěpán, Vopěnka Filip, Žák Jan, Štika Ondřej – Ptáček Luboš, Toula Patrik, Filip Miroslav – Vopěnka J. ©(Nedbal Vojtěch), Veselka Ondřej, Vondrák David (49. Tulach Jiří)

 

Po utkání si vítězný pokřik domácí užili se svými věrnými fans, kterých se opět sešlo velmi pěkné množství. Jak by také ne, když se FC Křivsoudov se povedeným půlrokem loučil ve velkém – konkrétně se od rána na klacku točilo prase, pivo teklo proudem a hudba hrála do dlouhých nočních hodin.

 

Áčko má na 2. místě tabulky stejný bodový zisk (34) jako první Neveklov, skóre a hlavně vzájemný zápas hovoří ve prospěch soupeře. Třetí tým tabulky Týnec nad Sázavou „A“ ztrácí 5 bodů. Na opačném pólu tabulky je situace velmi vyrovnaná a zachránit se nebo spadnout o soutěž níže mohou týmy prakticky od 8. místa, na kterém je aktuálně TJ Sokol Mezno se 16-ti body.

 

FC Křivsoudov „A“ vstřelil 57 branek (2. nejlepší útok po Týnci), postarali se o ně:

 

16 – Ptáček Luboš

7 – Tulach Jiří

6 – Štika Ondřej

4 – Mareš Tomáš, Veselka Ondřej, Vopěnka Jakub a Vopěnka Štěpán

3 – Filip Miroslav, Švec Martin, Vondrák David

2 – Žák Jan

1 – Vopěnka Filip