FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Áčko podlehlo Pravonínu 1:2

TJ Sokol Pravonín „A“ – FC Křivsoudov „A“ 2:1 (1:1)

Přátelské utkání, sobota 20.3.2022

 
V poslední prověrce před soutěžními zápasy se Áčko střetlo na přírodním povrchu v Pravoníně. Bohužel se opravdu jednalo spíše o povrch než trávník, který by křivsoudovské hře seděl určitě více. Obě mužstva se i přes tento fakt snažila hrát spíše po zemi a k vidění byl aktivní fotbal s řadou možností na obou stranách. První se z branky radovali domácí, po přesném pasu za obranu domácí útočník prostřelil Moravce. O vyrovnání se mohl postarat Mir. Filip, ale jeho střelu zastavilo břevno. Vyrovnání se hosté dočkali ve 30. minutě, Brzoň se opřel do míče z voleje, jeho zdařilý pokus tečoval domácí obránce mimo dosah brankáře, 1:1. Pravonín v další akci zahrozil střelou zpoza vápna, Moravec ji vyrazil na roh. V poslední minutě první půle z dálky napřáhl Filip Vopěnka, míč z jeho kopačky orazítkoval spojnici domácí branky. 
Druhý poločas začal pro hosty nejhůře jak mohl – nepodařilo se míč dostat ze šestnáctky a tohoto nedůrazu domácí využili střelou do horního rohu ke stržení vedení na svoji stranu. Ačkoliv se křivsoudovští snažili o vyrovnání, do konce utkání jim nebylo přáno. Ze standardní situace hlavou těsně minul Jakl, v dobré pozici se následně zjevil Lukáš Mareš, ale z první netrefil prostor mezi tyčemi. I Pravonín několikrát zahrozil, ale buď byl připraven Moravec nebo šanci v poslední chvíli překazila obrana, jmenovitě F. Vopěnka na poslední chvíli tečoval míč před Jenšíkem, který už neměl možnost míč namířit na prázdnou branku. Bohužel se v zápase zranil J. Vopěnka, snad bude rychle k dispozici, stejně tak jako všichni ostatní. Přípravné utkání Áčko sehrálo ve velmi improvizovaných sestavách, do soutěže snad bude situace komfortnější.  
 
Branka: 30. Brzoň
 
Sestava: Moravec Jakub – Nedbal Vojtěch, Vopěnka Filip, Štika Ondřej, Brzoň Adam – Vopěnka Jakub, Filip Miroslav, Toula Patrik, Mareš Tomáš – Jakl Jiří, Tulach Jiří
 
Střídali: Macháček Vít, Mareš Lukáš, Ptáček Ondřej
 
První mistrovské utkání jarní části sehraje Áčko v Chotýšanech v sobotu 26.3.2022 od 16 hodin.