FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Áčko otočilo zápas s Přestavlky

FC Křivsoudov „A“ – TJ Sokol Přestavlky 4:2 (1:2)

 

21. kolo OP Benešov

 

Sobota 30.4.2022

 

 

Áčko nastoupilo doma proti neoblíbenému soupeři z Přestavlk. Toho se na domácím hřišti povedlo porazit doposud pouze dvakrát (v sezóně 2014/2015 v prvním domácím utkání po postupu do OP 6:3 a v nedohraném ročníku 2019/2020 po dvou brankách Davida Mišoně 2:1). Hosté se k utkání scházeli velmi pozvolně a působilo to dojmem, že přišli zápas jen odehrát. V tomto duchu se neslo úvodních patnáct minut, kdy se Křivsoudov nastěhoval na polovinu soupeře a bylo jen otázkou času, kdy se hráz prolomí. To se stalo v 16. minutě, po rychlém přechodu do útoku Toula připravil pozici pro Veselku, 1:0. Následně se hra vyrovnala, hosté si začali více věřit a ve 26. minutě Pohůnek za velkého přispění Mar. Filipa vyrovnal, 1:1. Křivsoudov si do konce poločasu vybíral slabší pasáž, v podstatě jedinou střelou na branku Přestavlk vyslal z přímého kopu Ptáček, ale brankář střelu doprostřed v klidu zpacifikoval. Ve 43. minutě podnikli hosté rychlý výpad a centr do ohně tečoval Žák do sítě, 1:2.

Do druhé půle křivsoudovští tradičně nastoupili s odhodláním utkání obrátit, ale brzdily je především chyby v rozehrávce. Hosté dobře bránili, nevynechali jedinou příležitost ukázat důraz a vyrazit rychle dopředu. Územní převahu se dlouho nedařilo přetavit v branku, až to rozsekl sváteční střelec. Na vápně vystřelil Toula a nenápadnou střelou srovnal stav, 2:2. Vedení zajistil Křivsoudovu po závaru další nenápadnou střelou Štěpán Vopěnka, 3:2. O vedení mohli domácí rychle přijít, ale po tečované střele ze strany je zachránilo břevno v 85. minutě. Tečku za utkáním napsal Štika, po narážečce s Tulachem uklidil míč do sítě.

 

Velmi oceňujeme podporu všech věrných fans, i když výkony nejsou ideální..

 

Branky: Veselka, Toula, Vopěnka Š., Štika

 

Sestava: Filip Martin – Vopěnka Štěpán, Vopěnka Filip, Žák Jan, Štika Ondřej – Toula Patrik, Macháček Martin. Ptáček Luboš – Veselka Ondřej, Filip Miroslav, Vopěnka Jakub ©

 

Střídali: Tulach Jiří, Jakl Jiří

 

 

22. kolo má na programu šlágr kola – Áčko vyráží na půdu třetího celku tabulky do Týnce. Utkání se odehraje v sobotu 7.5.2022 v 17 hodin na stadionu v Náklí.