FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Áčko nové střídačky pokřtilo remízou

3. října 2020 – 16:00 – 7. kolo Okresního přeboru Ferdinand

Křivsoudov – Mezno 1:1 (0:0)

V dalším domácím zápase zavítal na hřiště do Křivsoudova soupeř z Mezna. Mezno prochází generační výměnou hráčů, takže k nám dorazil velmi mladý nabuzený kádr, který může mít na dalších pár let klidnou hlavu. Při posledním vzájemném zápase téměř před rokem jsme soupeře taktéž v Křivsoudově porazili 7:1. Branky tehdy obstaralo sedm různých hráčů (11. Veselka Ondřej, 13. Mišoň David, 23. Ptáček Luboš, 37. Macháček Martin, 48. Filip Miroslav, 65. Doležal Jiří, 81. Tulach Jiří), kteří všichni byli připraveni i na dnešní zápas, ovšem nikdo z nich nenavázal na loňskou trefu. Ale nepředbíhejme..

Základní sestavu musel trenér Doležal opět trochu pozměnit, protože stejných jedenáct borců se na této úrovni sejde málokdy.. 🙂

Základní sestava:
Martin Kumšta
Štěpán Vopěnka – Luboš Ptáček – Ondřej Štika
Patrik Toula – Miroslav Filip – Jan Žák – Jakub Vopěnka (C)
Ondřej Veselka – Jiří Jakl (72. Jiří Tulach) – David Mišoň

Náhradníci:
Jiří Doležal, Štěpán Mareš, Martin Filip

Utkání začalo opatrně, hosté od začátku ukazovali, že domácím nedají body zadarmo. Křivsoudovští se snažili kombinovat a dostávat do šancí, to se jim ovšem příliš nedařilo. Hostům stačilo čekat u své svatyně a odrážet nájezdy domácích. Dopředu byli hosté bezzubí, zato jejich obranná linie poctivá a odhodlaná uspět. V první půlce měl z domácích šance především David Mišoň, který v těžké pozici nezvládl dotlačit z malého vápna míč do cílového prostoru a poté po odraženém míči nepropálil hradbu těl hostujících obránců. Další šance přicházely po standardních situacích, ale Štěpán Vopěnka ani Jan Žák po svých hlavičkách úspěch neslavili, takže se odcházelo do kabin za bezbrankového stavu. Spokojenější byli určitě hosté, protože měli na 50% splněno.

Do druhého poločasu vstupovali na první pohled odpočatější domácí. Od hvizdu drželi balon na svých kopačkách a brzy se dočkali. Ve 47. minutě podržel na levé straně míč Ondřej Štika, počkal si na náběh Jakuba Vopěnky, který následně našel před prázdnou kasou Jiřího Jakla, který nezaváhal – 1:0.  Místo uklidnění hráčů v červených dresech se stal spíše opak. Domácím se přestala dařit kombinační hra, byli zbrklí v útočné fázi, v obraně nejistí.. Tato pasáž nemohla být pro diváky příliš koukatelná, ani jeden z týmů nepředvedl snad nic, co by mohli svým potleskem ocenit. A jako blesk z čistého nebe pro všechny domácí příznivce udeřil v 75. minutě. Hosté zahrávali rohový kop, který na zadní tyči první jejich střelou (hlavičkou) v zápase na branku, srovnal David Růžička stav zápasu na – 1:1. Domácím se do konce zápasu nepodařilo připravit si vyloženou šanci a tak utkání skončilo dělbou bodů.

Opět děkujeme všem fandům za podporu i v zápasech, kdy tam prostě ty branky nepadají! Je pro nás opravdu důležitá a vážíme si toho..:)
Příští týden nás čeká zápas na „letišti“ v Neveklově. Dle aktuálních vládních opatření by na stadionu fanoušci měli chybět.. Ani nevím, co Vám k tomu napsat, poradit.. Takže asi jen takhle. S kým se neuvidíme v Neveklově, tak prosím držte palce na dálku.. 🙂

Kapitán