FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Ohlédnutí za dětským sportovním kempem

Fotbalový kemp FC Křivsoudov 2020

21. – 23. srpna 2020 se ve fotbalovém areálu FC Křivsoudov uskutečnil první sportovní kemp pro naše mladé fotbalové naděje. Když přišel Martin Macháček s nápadem tento kemp uspořádat, kromě něj nikdo z nás doposud žádné zkušenosti s akcemi podobného typu neměl, a tak jsme v podstatě nevěděli, do čeho jdeme. Martin dokázal přesvědčit nejprve vedení našeho klubu a následně i další členy, kteří se pak na organizaci podíleli, že uskutečnění této akce má smysl.

Do kempu byly přizvány děti, které hrají okresní fotbalové soutěže pod sdruženými týmy Křivsoudova a Čechtic od minipřípravky přes starší přípravku až po mladší žáky. Nejmladším účastníkům bylo 5 let a nejstarším 12. Kvůli velkému věkovému rozdílu bylo poměrně náročné vymyslet program kempu tak, aby vyhovoval všem. To se projevovalo hlavně večer, kdy by některé děti nejradši chtěly spát ve stanu s maminkou a ty starší by pro změnu chtěly jít pařit na zábavu. Naštěstí jsme byli připraveni na všechno, a tak si k pětiletému Lukášovi, který spal ve stanu sám, šel lehnout jako spolunocležník náš prezident Petr Veselka, a starší děti, díky vhodně položenému tábořišti, mohly skupinu Keks hrající v sobotu večer na nádvoří sokolovny krásně poslouchat a nemusely nikam chodit.

Program byl rozložen do 3 dnů. Sportovně pohybové aktivity se střídaly se zábavou, a tak např. všechny děti podstoupily fotbalové tréninky, baseball s fotbalovým míčem, 5km pěší výlet, letní kino, kropení hadicí, strašidelnou stezku či sledovali první soutěžní utkání A a B týmu mužů Křivsoudova. I díky aktivní účasti hráčů z dospěláckých týmů byly tréninky na vysoké úrovni a třeba mladší žáci si museli v pátečním teplém počasí sáhnout na dno svých sil, což se jim asi u počítačových her jen tak nepoštěstí.

Nyní trochu informací:

Z původně 31 nahlášených dětí se kempu nakonec zúčastnilo 26 dětí a 12 organizátorů. Spotřebovalo se 97 obědů, 170 rohlíků, 3 chleby, 100 špekáčků (hodně zbylo, budou utopenci), 8 melounů, 38 banánů, asi 2kg rajčat, 8 okurek, odhadem 30-40 litrů citronády, 15 litrů čaje, 6 nutel, mísa výborné škvarkové pomazánky (dojedl až K. Ptáček v neděli odpoledne), 1 kg šunkového salámu, 0,5 kg plátkového sýra, několik pekáčů muffinů a štrůdlu, 2 krabice sušenek, krabice brambůrků, půl sudu limonády … Za dary všem děkujeme.

Organizátoři:

P. Veselka (prezident FC Křivsoudov, hlavní kuchař, osvětlovač, údržbář, maminka, tatínek a nakonec i děda)

M. Macháček (hráč A týmu, otec myšlenky)

M. Svobodová (trenérka st. přípravky)

M. Moravcová (fanynka nejen trenéra B týmu, organizátorka výletu)

M. Křišta (trenér B týmu, organizátor výletu)

K. Vopěnka (kapitán A týmu, organizátor výletu)

Š. Vopěnka (hráč A týmu)

O. Štika (hráč A týmu)

D. Mišoň (hráč A týmu)

P. Zíka (trenér ml. žáků)

V. Macháček (hráč st. žáků)

A. Dufek (hráč dorostu)

Za sebe a myslím, že i za ostatní organizátory, mohu říci, že akce svůj účel splnila. Děti jsme fyzicky (tréninky, baseball, pěší výlet…) i psychicky (menší děti – stezka odvahy, větší děti – 3 noci bez mobilu a počítače) potrápili a zároveň jim zpestřili konec prázdnin. Důkazem budiž kladné ohlasy od rodičů i dětí. Některé děti ani nechtěly jít domů a např. malý Lukáš Geleta se už ptal maminky, kdy že zase bude spát se strejdou Petrem ve stanu. Kdyby Luky věděl, že mu strejda v noci tajně kradl peřinku, protože sám neměl, tak by už třeba do stanu s ním nechtěl.😀😀😀  My jako organizátoři jsme v neděli odcházeli domů velmi rádi dosti unaveni s myšlenkami, že to byl první a zároveň možná poslední ročník. První kemp je každopádně za námi, jestli bude další a v jakém stylu, to uvidíme za rok. Děkuji všem organizátorům a dětem, že to vydrželi, a děkuji rodičům, že už si děti odvezli.😀😀😀

 Za organizátory P. Zíka.

 

(foto z akce bude doplněno později)