FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Na Vyžlovce rozhodly pokutové kopy..

SK Vyžlovka – FC Křivsoudov „A“ 2:1 (0:0)

 

7. kolo ERDINGER Alkoholfrei 1.B TŘÍDA sk. D muži

 

Sobota 16.9.2023

 

 

V sobotním dopoledni se první tým Křivsoudova představil na hřišti vloni se na poslední chvíli zachraňující Vyžlovky. Od začátku utkání to byli hosté, kdo měl míč více na kopačkách a diktoval tempo zápasu. Obranu se dařilo zlobit kombinačně, bohužel však po vápno soupeře. A tak to několikrát zkusil Ptáček z větší vzdálenosti, úspěch to však nepřineslo. K vedení byli hosté blízko ve 28. minutě, Procházka byl faulován v pokutovém území, ale z následné penalty poslal míč vedle Ptáček. Do zajímavé pozice po chybě domácích se dostal Štika, jehož střela z voleje prolétla těsně na břevnem. Vyžlovka si vypracovala jedinou šanci, proti osamocenému útočníkovi nohou skvěle zasáhl Doškář.

 

Druhá půle přinesla oboustranně vyrovnaný fotbal. Domácí hráli na „spodní“ branku, což jim evidentně svědčí více. Gólově to potvrdili v 55.minutě Jíchou, střela zpoza vápna nemohla mít o moc lepší trajektorii a vymetla šibenici křivsoudovské branky, 1:0. Zanedlouho byla srovnáno, M. Macháček úspěšně zakončil po rohovém kopu Procházky. Následná pasáž hry se odvíjela především ve středu hrací plochy, až přišla 68. minuta. Po zpětné přihrávce domácí hráč v souboji rameno na rameno s T. Marešem upadl a sudí nařídil pokutový kop i na druhé straně. Domácí Dušek byl úspěšný a sebevědomě zakončil do stejné šibenice jak předtím Jícha. Křivsoudovští se snažili s výsledkem něco udělat, ale do otevřenější obrany podnikali domácí nebezpečné výpady, z nichž dvě příležitosti hlasitě volali po gólu, Vyžlovka ale zápas definitivně nerozhodla a dala příležitost na body hostům. Ke vší smůle Ptáčkův projektil z přímého kopu o centimetry minul tyč a utkání tak skončilo výhrou domácích 2:1.

 

Branka: M. Macháček

 

Sestava: Doškář Daniel – Štorc Matěj, Vopěnka Štěpán, Ptáček Luboš, Štika Ondřej – Toula Patrik, Fučík Adam, Fürbacher Jakub – Procházka Otakar, Macháček Martin, Mišoň David

 

Střídali: Tulach Jiří, Mareš Tomáš, Macháček Vít

 

 

 

V příštím kole přivítá Áčko nováčka soutěže Červené Janovice, všichni jste zváni v sobotu 23.9. 2023 od 16:30.