FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Křivsoudov zakončil sezónu v moravských Valtrovicích

V sobotu 24. června se vydala křivsoudovská delegace na zájezd na Jižní Moravu, kam nás ku příležitosti oslav 780-ti let obce Valtrovice pozval náš bývalý spoluhráč Radek Zeman. A protože domácí hrají mj. i fotbal, vzali jsme sebou i pár fotbalistů a sehráli s domácími přátelský zápas. V základní jedenáctce dostali příležitost hned čtyři příslušníci rodu Ptáčkových a také Honza Kůrka ze Senožat, který nám přijel zalepit citlivý post pravého beka.

 

Samotné utkání začali lépe domácí a brzy se dostali do vedení, domácí hráč z úhlu překvapil Karla Ptáčka střelou na bližší tyč- 1:0. Na druhé straně hrozil především David Mišoň a právě on byl střelcem vyrovnávací branky, po zaseknutí ve vápně domácích vypálil tvrdě na přední tyč- 1:1. Následně domácí brankář předvedl několik dobrých i jinak zajímavých zákroků, především rána Lubana Ptáčka ze 30ti metrů měla gólové parametry. Na druhé straně si vysloužil aplaus přítomných diváků Karel Ptáček, když tygřím skokem zlikvidoval velkou šanci domácích. Ani jeden z týmů se už v první půli neprosadil, poločasové skóre tak skončilo smírem.

 

Do druhé půle nastoupil poprvé v našem dresu po 4,5 letech Radek Zeman, který první půli odehrál v dresu domácích. Ve druhé půli byla naše herní převaha patrnější a také jsme to potvrdili gólově. Hattrick postupně dokonal David Mišoň, následně se prosadil Lukáš Mareš a na průběžných 1:5 upravil Jirka Tulach. Prakticky hned po našem pátém gólu vytáhli domácí eso z rukávu, na trávník se podívala dcera domácího předsedy, Andrea Stašková, momentálně působící v Athleticu Madrid – pardon, než jsme stačili zveřejnit článek, již přestoupila do AC Milán.. A právě ona rozjela akci, na jejímž konci překonal Karla Ptáčka její otec Antonín- 2:5. Konečnou podobu skóre pak dal dvěma výlety na hrot alá Karel Táborský Luban Ptáček, v tomto zápase jinak hrající na pozici předstopera :)- 2:7 . Výsledek v tomto zápase ale nebyl to nejpodstatnější, důležité bylo, že se všichni dobře bavili a utkání si užili.

 

Po utkání jsme společně s domácími vyrazili na místní náves, kde už probíhala hlavní část oslav výročí obce Valtrovice. Pivo a víno teklo proudem, kdo mohl, využil i možnost svezení po obci tzv. „moravským uberem“ (valník zapřažený za traktorem) a celkově se všichni zúčastnění pobavili do sytosti. Kdo nebyl, tak o hodně přišel ;).

 

Speciální poděkování patří členům valtrovického fotbalu, speciálně Radku Zemanovi, za perfektní péči po celou dobu našeho pobytu. Rádi vás příště přivítáme na našem hřišti!

 

 

Sestava: Ptáček Karel – Ptáček Luboš st., Štorc Matěj, Ptáček Luboš ml,. Kůrka Jan – Mišoň David, Štika Ondřej, Tulach Jiří – Tulach Dominik, Mareš Lukáš, Ptáček Ondřej