FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Derniéra se Áčku nepovedla

FC Křivsoudov „A“ – TJ Slavoj Velké Popovice 2:3 (1:2)

 

14. kolo 1.B třída sk. D

 

Neděle 18.6.2023

 

K poslednímu zápasu sezóny přicestovalo do Křivsoudova mužstvo Velkých Popovic. Oba týmy mají už své jisté, domácí soutěž zachránili díky výhře v Kácově před dvěma týdny, naopak hosty čeká sestup o soutěž níže. Oběma týmům šlo tedy hlavně o to zakončit sezónu vítězně. Podzimní utkání skončilo vítězstvím Popovic, domácí tak měli svému soupeři co vracet.

 
Úvod utkání zastihl v lepší formě hosty z Popovic, kteří se ujali míče a domácí přehrávali. První možnost pohnout se skóre měl hostující kanonýr Bíba, ale branku těsně přestřelil. V 7. minutě se už hosté radovali, Bíba využil přesného pasu za obranu a z jedničky zakončil přesně za háčky- 0:1. Ve 13. minutě bylo pro domácí ještě hůř, hosté trefili z rohu tyč, od které se míč odrazil do hlavy Štorcovi a skončil v síti- 0:2. Domácí stále nemohli nahodit motory, ve 30. minutě ale našel Filip přesným pasem mezi beky rozběhnutého Procházku, domácí forvard zachoval chladnou hlavu a zkušeně zakončil po zemi kolem brankáře- 1:2. Vstřelený gól domácí nabudil a začali svého soupeře přehrávat a zanedlouho po faulu za pokutovým územím mohl vyrovnat Ptáček, přímý kop ale poslal těsně mimo. Ani další situace se neujali, do druhé půle tak šli domácí se ztrátou jednoho gólu.
 
Druhá půle začala pro domácí nejlépe jak mohla. Procházka si z pravé strany navedl míč do vápna a střelou do protipohybu gólmana rozjásal domácí fans vyrovnávacím gólem- 2:2. Po vyrovnání domácí svého soupeře jasně přehrávali, bohužel v obrovské šanci selhal Procházka, následně Mišoň po úniku přihrával před bránu Žákovi, ten ale dostal míč na paty a ze šance tak nebylo nic. Na druhé straně z uctivé vzdálenosti napřáhl Kaválek, jeho utěšená střela skončila na břevně. Kolem 70. minuty začali opět přebírat iniciativu hosté, výsledkem bylo několik šancí, které buď skončili na brankové konstrukci nebo zasáhl Doškář. V 84. minutě byl ale i on krátký na zakončení Týceho, který svou střelu poslal přesně k tyči- 2:3. Jednu z posledních možností ke srovnání měl Ptáček, jeho střela z přímého kopu se ale mezi tři tyče nevešla a tak domácí i podruhé v sezóně prohráli s Popovicemi 3:2. 
 
Tento zápas byl také posledním zápasem Honzy Žáka v křivsoudovském dresu. Žako, děkujeme za všechno, co jsi pro nás v křivsoudovském dresu odvedl a přejeme ti hodně štěstí jak v rodinné, tak v trenérské kariéře!!!!! 
 
 
Góly: Procházka Otakar 2
 
Sestava: Doškář Daniel- Vopěnka Štěpán, Žák Jan (c), Ptáček Luboš, Vopěnka Jakub- Štorc Matěj, Filip Miroslav, Vopěnka Filip, Fučík Adam- Mišoň David, Procházka Otakar
 
Na střídání: Macháček Vít, Štika Ondřej, Vondrák David, Tulach Jiří, Toula Patrik