Béčko zahájilo jaro vítězně!

FC Křivsoudov „B“ – TJ Sokol Kondrac „B“ 2:1 (0:1)

17.kolo, IV. třída skupina B

Neděle 24.3.2023

V prvním jarním kole čekalo béčko utkání s rezervou Kondrace, jedním z aspirantů na postup. Na podzim domácí na soupeřově půdě padli 5:3 a tak měli svému soupeři co vracet.

Domácí, nastoupivší netradičně v rozestavení 4-3-3, se silného soupeře nezalekli a od začátku byli lepším týmem. První změnu skóre mohl přinést přímý kop Křišty v 8. minutě, jeho pokus ale skončil na břevně, následná dorážka se Macháčkovi nepovedla. Ve 12. minutě Lebeda krásnou průnikovou přihrávkou vyslal do šance novou posilu domácích Dvořáka, jeho pokus ale gólman Kubín vykopl. Hosté hrozili především z rychlých brejků, které měli na starosti útočníci Kašpar s Hovorkou. V 17. minutě zafungovala jejich spolupráce, po sérii tří rohů v řadě Hovorka poslal v 17. minutě centr do míst, kde stál Kašpar a ten usměrnil míč do sítě- 0:1. Vstřelený gól hosty uklidnil a o chvíli později mohli opět udeřit ze standartní situace, když po nakrátko rozehraném rohu poslal Kašpar centr na Skalického, za již překonaného Moravce zaskočil na brankové čáře Křišta, který míč vyhlavičkoval do bezpečí. Následně domácí opět začali přebírat otěže zápasu, ve 25. minutě ale J. Brzoň ztratil míč na půlce a najednou se Kašpar řítil zprava sám na Moravce, domácí brankář se ale překonat nenechal. I nadále byli domácí aktivnějším týmem, ale do šancí je hostující obrana příliš nepouštěla. Až na konci poločasu nejprve A .Brzoň po rohovém kopu Dvořáka minul tvrdou hlavičkou bránu, následně se do brejku hnal Dvořák a ač tísněn trojicí obránců, tak dokázal zpoza vápna vystřelit a mířil těsně vedle.

Ve druhé půli byl obraz hry stejný jako v té první. Domácí drželi míč a hosté čekali na příležitost k brejku a na chyby domácích. Po jedné takové střílel Kašpar, Moravec jeho pokus bez problémů kryl. Hostující forvard také dokázal znovu dostat míč do sítě, už předtím ale byl pískán faul na domácího Urbánka. v 55. minutě vyšla domácím kombinace po levé straně, na jejímž konci Dvořák uvolnil za obranu Nováka, který z první překvapil Kubína střelou na přední tyč a začínalo se od nuly- 1:1. Hosty mohl dostat zpět do vedení Vosička, po brejku ale Moravce nepřekonal a dorážejícího Hovorku včas zablokoval Urbánek. V 72. minutě se opět dostali do šance hosté, po centru z pravé strany vyplaval úplně sám před Moravcem Houdek, ale míč netrefil ideálně. Na druhé straně skvěle hrající Dvořák podržel zády k bráně míč a z otočky poslal do samostaného úniku D. Tulacha, domácí kanonýr ale branku minul. Své galapředstavení završil Dvořák 4 minuty před koncem. Jeho rohový kop vyrazil Kubín na vápno, Dvořák se k míči dostal jako první a ranou na zadní tyč poslal domácí do vedení- 2:1. V závěru utkání se hosté snažili alespoň o vyrovnání, domácí ale odolali a po závěrečném hvizdu mohli slavit cenný skalp jednoho z nejlepších týmů v soutěži.

Góly: Novák F., Dvořák M.

Sestava: Moravec J.- Dufek Z. (c), Urbánek, Brzoň A., Brzoň J.- Macháček V., Křišta M., Lebeda P.- Tulach D., Dvořák M., Novák F.

Střídali: Ptáček O., Nedbal V.,  Zíka D., Mareš L., Gregor M.