FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Béčko po otočce veze tři body z Trhového Štěpánova!

FK Trhový Štěpánov „B“ – FC Křivsoudov „B“ 2:4 (2:1)

18. kolo IV. třída sk. C

Sobota 29.4.2023


V 18. kole IV. třídy zajíždělo béčko na půdu Trhového Štěpánova. Místní rezervu jsme na podzim porazili 2:1, domácí nám tak měli co vracet.

 
Úvod zápasu se lépe povedl nám, už ve 3. minutě využil chyby domácí obrany dobře napadající Matěj Štorc, ale nevyzrál na rychle vyběhnuvšího Morkuse. Matěj se o chvíli později ocitl v další šanci, po centru Míry Křišty ale domácí svatyni hlavou přestřelil. Domácí naše nepromněné šance potrestali v 10. minutě, Bernáškův přímý kop téměř z poloviny hřiště propadl nikým netečován k léve tyči- 1:0. O pár minut později mohli domácí navýšit, Jelínkovu pobídku před bránou srazil Jarda Zelenka jen k Trpšovskému, domácí záložník ale zamířil nad bránu. Přešto domácí ještě v první půli skóre navýšili, další Jelínkův centr tečoval ve výskoku Jarda Zelenka hrudí na zadní tyč, kde měl Chvojka už snadnou úlohu- 2:0. Ještě před odchodem do šaten jsme dokázali odpovědět, Vojta Nedbal přihrávkou mezi beky vysunul Vaška Kehara, který křižnou střelou snížil- 2:1.
 
Vstup do druhé půle nemohl být lepší…..Ve 47. minutě využil přesného balonu za obranu dorostenec Fanda Novák a při svém prvním startu za muže z druhého doteku chladnokrevně poslal míč kolem Morkuse do sítě- 2:2. Naše mužstvo bylo ve druhé půli nebezpečnější, domácí si vytvořili několik standartních situací, po jedné z nich střílel Bernášek, Kuba Moravec ale míč v pohodě ukryl v rukavicích. V 60. dostal další balon za obranu Vašek Kehar a tvrdou ranou na přední tyč otočil skóre v náš prospěch- 2:3. Navýšit vedení mohl po pěkném centru Filipa Veslky Matěj Štorc, jeho hlavičku mířící pod břevno ale Morkus vytáhl na roh. Definitivní podobu výsledku dal v 83. minutě Víťa Macháček, na vápně si připravil míč na levačku a na jeho přesnou střelu k tyči Morkus nedosáhl- 2:4. 
 
 
Góly: Kehar Václav 2, Novák František, Macháček Vít
 
Sestava: Moravec Jakub- Dufek Zdeněk (c), Brzoň Adam, Zelenka Jaromír, Macháček Vít- Veselka Filip, Nedbal Vojtěch, Křišta Miroslav, Tulach Dominik- Ouřada Filip, Štorc Matěj
 
Střídali: Kehar Václav, Mareš Lukáš, Novák František