FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Áčko zvládlo sedmigólový thriller s Divišovem vítězně!

FC Křivsoudov „A“ – TJ Jawa Divišov „A“ 4:3 (1:1)

 

23. kolo B-třída sk. D

 

Sobota 6.5.2023

 

Poslední ze série čtyř domácích zápasů odehrálo Áčko proti celku z Divišova. Hosté neprožívají povedené časy, po loňském sestupu z A-třídy se jich chvost tabulky týká i letos. V sobotním utkání mohli výrazně otočit kolem dějin a podpořit svoje naděje na setrvání v soutěži. Ani Křivsoudov ještě nemá nic jistého, dal se tedy očekávat tuhý boj. Divišovští do něj vstoupili o poznání lépe, byli důraznější, přesnější a byla jen otázka času, kdy se prosadí gólově. Tento moment přišel z nejméně očekáváné situace, domácí zahrávali roh, ale hosté dostali míč ze svého vápna, přesnou přihrávku do běhu dostal Matěj Vondrák a úprk na Doškáře vyřešil úspěšnou střelou mezi nohy, 0:1. Hned z protiútoku Křivsoudov vyrovnal, Procházkovu střelu brankář podcenil a míč mu mezi rukami propadl do branky. Následně se musel činit domácí brankář Doškář, jen díky jeho skvělým zákrokům zůstalo do půle skóre vyrovnané.

Druhý poločas zastihl Křivsoudov v lepší formě, ale nejdřív se prosadili opět hosté – volný míč na velkém vápně poslal obstřelem do sítě Jan Vondrák. Křivsoudov reagoval znovu okamžitě – Procházka poslal míč před branku a zadák Blažíček si jej srazil do vlastní branky. Hosté se ještě jednou dostali do vedení, penaltu proměnil v 56. minutě Breburda. Ovšem za celé utkání Divišov vedl dohromady osm minut – Štika navedl míč před vápno, jeho přihrávku přebral Mišoň a přesnou střelou srovnal na 3:3. Vedení domácím vystřelil F. Vopěnka, hlavou poslal míč do branky po rohu Ptáčka. Posledních deset minut bylo velmi hektických, ale domácí vedení udrželi a zápas o šest bodů zvládli. Velký dík patří skvělým fanouškům!!

 

Branky: Procházka, vlastní, Mišoň, Vopěnka F.

 

Sestava: Doškář Daniel – Vopěnka Jakub ©, Vopěnka Štpán, Ptáček Luboš, Štika Ondřej – Fučík Adam, Vopěnka Filip, Mišoň David – Procházka Otakar, Vondrák David, Žák Jan

 

Střídali: Tulach Jiří, Toula Patrik, Štorc Matěj, Veselka Filip

 

 

Po dlouhé době čeká na Áčko výjezd na soupeřův pažit. V neděli 14.5.2023 se od 17 hodin utkáme s rezervou Sedlčan.