FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Áčko vyloupilo Janovice!

FK Uhlířské Janovice „A“ – FC Křivsoudov „A“ 2:3 (0:1)

21. kolo B-třída sk. D

Sobota 22.4.2023

 

Áčko zavítalo na půdu pravidelného účastníka B-třídy. „Uhlíře“ jsme na podzim přejeli 5:2, domácí nám tak měli co vracet. Mužstvo šlo do zápasu s cílem bavit se fotbalem a makat, což ve finále přineslo úspěch v podobě zisku tří bodů. Od začátku zápasu se hrál svižný, běhavý fotbal. Domácí měli územní převahu, ale jako první vážně zahrozili křivsoudovští. Procházka v brejku poslal míč do tutovky Fučíkovi, jenže ten měl míč na dlouhou nohu a janovický Kmoch stačil míč vyrazit na roh. Na druhé straně domácí pěkně zakombinovali na levé straně, přihrávku přes osu vápna útočník vtipně pustil za sebe na volného spoluhráče, jenže naštěstí jeho ukvapené zakončení mířilo nad branku. Následně se k centru ze strany dostal Ptáček, jeho pobídku těsně nestihl Žák. V první půlce dělalo problém Doškářovi v křivsoudovské brance ostré slunce, ale domácí toho naštěstí moc nevyužívali. Naopak ke konci první půle Žák našel ve vápně Fučíka, ten ustál souboj s obráncem, po zpětné přihrávce Filip o tyč posunul skóre – 0:1.

 

Do druhého poločasu domácí nastoupili aktivněji, dostali se k zakončení z vápna, Doškář byl na svém místě. V 55. minutě se už domácí prosadili, a to skrytou střelou Kulhánka z hranice vápna do vzdálenější šibenice – 1:1. Křivsoudov zareagoval ukázkově – střídající Mišoň korunoval svůj skvělý vstup do zápasu střelou do tyče, odražený míč poslal za záda brankáře Vondrák – 1:2. Hosté chtěli kout železo, dokud bylo žhavé, dobře reagovali na odražené míče a neustávali v aktivitě. Odměnou jim bylo navýšení vedení, Filip rychle rozehrál autové vhazování na Procházku, Oťas si povodil obránce a umístěnou střelou na zadní tyč zvýšil – 1:3. Hosté se trochu stáhli, čekali na brejky, ale do šance se dostal domácí Svoboda, Doškář rychle zmenšil střelci příhodný úhel a vyrazil míč na roh. V 80. minutě si křivsoudovský brankář vybral horší chvilku, když nezkrotil míč do malého vápna a hlavou jej do branky trknul Zadražil – 2:3. Janovice se do pořádného tlaku nedostali, ale přeci jen měli dobrou možnost na srovnání. Střelu z přímého kopu naštěstí ve zdi hlavou posunul Š. Vopěnka nad branku. Více už se nestalo a Křivsoudov tak i v odvetě porazil Uhlířské Janovice, tentokrát 2:3.

 

Branky: Filip, Vondrák, Procházka

 

Sestava: Doškář Daniel – Vopěnka Štěpán, Macháček Martin, Vopěnka Filip, Štika Ondřej – Vondrák David, Filip Miroslav ©, Žák Jan, Ptáček Luboš – Fučík Adam, Procházka Otakar

 

Na střídání: Mišoň David, Tulach Jiří, Jakl Jiří, Vopěnka Jakub, Veselka Filip, Štorc Matěj

 

 

V následujících dvou týdnech čekají Áčko celkem čtyři domácí zápasy v řadě. Tuto středu 26.4.2023 je v plánu dohrávce s TJ Kunice od 18 hodin, v sobotu 29.4.2023 přijede FK Kavalier Sázava.