FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Áčko vyhrálo v Kácově!

AFK Kácov – FC Křivsoudov „A“ 1:2 (1:2)

 

15. kolo IB. Třída sk. D

 

Sobota 3.6.2023

 

Do Kácova zajíždělo mužstvo Křivsoudov po sérii několika výsledkově nepovedených utkání. Kácov v dosavadním průběhu sezóny nasbíral shodný počet bodů. Bylo tedy jasné, že vítěz utkání si zajistí klid do konce sezóny, naopak poražený bude mít ještě starosti se záchranou. Křivsoudovští do utkání vstoupili velmi dobře a dvacet minut zaskočené domácí přehrávali. Z dobré hry vyplynuly i dvě vstřelené branky. Ve 14. minutě Jakl udržel soupeře na zádech a míč na kopačce, přesnou přihrávkou vybídl ke zteči Procházku, po kličce poslednímu obránci kanonýr hostů zkušeně obstřelil domácího brankáře. Ve 20. minutě hosté podnikli výpad po levé straně, Jaklovu pobídku před branku si do sítě srazil domácí Pivoňka. I kdyby se tak nestalo, hned za ním byl připraven zakončit Fučík.. K návratu do hry Kácovu hodně pomohla rychlá kontaktní branka – Macháček ztratil míč 30 metrů od branky, na jednu přihrávku se do rozhozené obrany dostal Cettl, s jehož pokusem si Doškář ještě poradil, ale dorážející Peroutka už nezadržitelně skóroval, 1:2. Od té chvíle iniciativu převzal Kácov a hosté už jen bránili hubený náskok. Domácí se k několika zakončením dostali, nicméně se vším si poradil Doškář.

 

Do druhé půle Křivsoudov nastoupil s taktikou jednoduchosti – pečlivě bránit a chodit do brejků. Na oko diváka nic moc, ale účel světí prostředky. Domácí sice měli velké držení míče, ale horko těžko se dostávali do vápna nebo k nějakému nebezpečnému zakončení. Na druhé straně se naskytlo několik slibných možností, bohužel se je Jaklovi, Tulachovi nebo Procházkovi nepovedlo dotáhnout do gólové tečky. Očekávané vystupňování tlaku ze strany Kácova se nedostavilo, tudíž si Křivsoudov připsal cennou výhru a setrvání v krajské soutěži i pro příští ročník.

 

Velice děkujeme všem příznivcům za podporu, následující dvě domácí utkání mužstvo snad předvede uvolněné výkony, které potěší oko nejednoho křivsoudovského fanouška.

 

Fotogalerii ze zápasu si můžete prohlédnout zde: https://kolopetr.rajce.idnes.cz/Fotbal_Kacov_A-_Krivsoudov/

 

Branky: Procházka, vlastní

 

Sestava: Doškář – Štorc Matěj, Žák Jan, Ptáček Luboš, Štika Ondřej – Vopěnka Filip ©, Macháček Martin, Fučík Adam – Mišoň David, Jakl Jiří, Procházka Otakar

Střídali: Vopěnka Štěpán, Toula Patrik, Vopěnka Jakub, Tulach Jiří

 

Poslední dvě kola odehraje Áčko v domácím prostředí. Vzhledem k nařízení svazu se příští utkání odehraje stejně jako ostatní zápasy skupiny v úředním čase – v neděli 11.6.2023 od 17 hodin proti Teplýšovicím.