FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Áčko vybrousilo výhru se skláři ze Sázavy!

FC Křivsoudov „A“ – FK Kavalier Sázava „A“ 4:1 (1:1)

 

22. kolo B-třída sk. D

 

Sobota 29.4.2023

 

 

Zelený kout pod Křivsoudovem viděl odvetu se Sázavou, kterou Áčko na podzim porazilo na jejím hřišti 2:1. Hosté tak měli soupeři co vracet, do areálu přijeli nezvykle už hodinu a půl před utkáním. Slušná divácká návštěva viděla v první půli převahu hostů, ti z ní vyprodukovali střelu ze střední vzdálenosti, Doškář s jistotou zasáhl. Sázava byla lepší v kombinaci, Křivsoudovu se nedařilo souvisleji držet míč na kopačkách, nicméně to byli domácí, kdo otevřel skóre. Na pravé straně míč potáhl Procházka, křížnou přihrávkou přes vápno oslovil volného Macháčka a střelec posledních dní rozjásal domácí fans, 1:0. Ve 24. minutě hosté rozehráli rychle autové vhazování, Špalek poslal nepříjemnou přízemní přihrávku přesně do kroku Duškovi, 1:1. Pořád to ze strany domácího mužstva nebylo ono, ale ani soupeř se nemohl dostat do pořádných šancí, ačkoliv působil na hřišti lehčeji.

 

Do druhé půle domácí soubor změnil styl napadání a najednou se karta obrátila. V 50. minutě centroval před branku Macháček, sázavský brankář nejistě míč vyrazil a Jakl sice neortodoxně, zato účinně dostal míč do sítě. Za další čtyři minuty předvedl parádní akci Ptáček. Na své polovině se chopil míče, narazil si s Jaklem a s přehledem zvýšil na 3:1! Křivsoudovští se s vědomím náskoku nikam nehnali, nechali iniciativu na Sázavě, ta si ale žádnou velkou nevypracovala. Naopak mohlo udeřit na druhé straně, ale Procházka po hezkém uvolnění brankáře nepropálil. Obrovskou šanci na zvýšení skóre měl na noze Jakl, ale Procházkovu pobídku poslal z dobré pozice nad. V 88. minutě šli domácí do dalšího brejku, J. Vopěnka počkal na správný čas a přihrávkou oslovil Štiku, jeho oblouček se o tyč odrazil do branky, 4:1. V poslední akci utkání mohli hosté snížit, jenže Doškář předvedl parádní zákrok a povedenou střelu ze střední vzdálenosti vyrazil s pomocí tyče na roh. Křivsoudov tak prodloužil vítěznou sérii a po závěrečném hvizdu si užil děkovačku s tradičně skvělými příznivci!

 

Branky: Macháček, Jakl, Ptáček, Štika

 

Sestava: Doškář – Vopěnka Filip, Ptáček Luboš, Vopěnka Štěpán, Štika Ondřej – Fučík Adam, Toula Patrik, Macháček Martin – Procházka Otakar, Jakl Jiří, Filip Miroslav ©

 

Střídali: Mišoň David, Tulach Jiří, Vopěnka Jakub, Vondrák David

 

 

Již tuto středu 3.5.2023 přijede do Křivsoudova další těžká váha – lídr tabulky Sokol Sedlec-Prčice. K dohrávce mužstva nastoupí od 18 hodin.