FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Áčko v dohrávce vydřelo výhru s Kunicemi!

FC Křivsoudov „A“ – TJ Kunice „A“

 18. kolo B-třída sk. D

 Středa 26.4.2023

 

Áčko uprostřed týdne sehrálo odložený zápas s Kunicemi. Mužstvo bylo připraveno v počtu 17-ti hráčů povzbuzených sobotní venkovní výhrou. Hrací plocha byla po dlouhé době v relativně dobrém stavu a tabulkové postavení soupeře slibovalo pořádnou bitvu. Hosté byli od začátku lepším a fotbalovějším týmem, co domácím chybělo v herní kvalitě, nahradili bojovností. I přes kombinační převahu se hosté nemohli dostat do brankové příležitosti, naopak po půlhodině hry využil první příležitost Procházka a prostřelil zkušeného Chadimu z hranice penalty po přímočaré akci, 1:0. Po dalších pěti minutách se na svoje střelecké choutky rozpomněl J. Vopěnka, po pasu Ptáčka a efektní otočce byl najednou sám před brankou a s jistotou zvýšil vedení na 2:0. Po této brance mohla hned přijít studená sprchá, centr ze strany odhlavičkoval F. Vopěnka těsně vedle vlastní branky. Veškeré ostatní možnosti hostů pokryla obrana nebo s jistotou zasáhl Doškář.

 

Do druhého poločasu domácí nastoupili laxněji než by bylo zdrávo, a už ve 49. minutě Hosnedl prošel středem obrany a snížil, 1:2. Křivsoudovští stále nemohli nahodit motory a Kunice v této fázi utkání dominovali. Překvapením tedy nebyl vyrovnávací gól, odražený míč po hlavičkovém souboji z voleje k tyči ze dvaceti metrů poslal v 57. minutě Skála. Tento moment domácí probudil z letargie, přidali na důrazu a sebevědomí. Výsledkem byla šance Žáka, jenže centr Macháčka měl na dlouhou nohu a do branky se jeho pokus nevměstnal. V 82. minutě už domácí fans jásali, ve vápně se lehce uvolnil Macháček a levačkou propálil Chadimu, 3:2. V posledních minutách dvakrát zazářil domácí brankář Doškář, když nejdříve vychytal samostatný únik Vodičky a následně na roh vyrazil hlavičku v malého vápna. Před posledním rohem v podání hostů se v malém vápně strhla mela, emoce tryskaly proudem… Po uklidnění situace si domácí obrana s rohem poradila a Křivsoudov tak získal další tři cenné body proti velmi dobrému soupeři.

 

Branky: Procházka, Vopěnka J., Macháček

 

Sestava: Doškář Daniel – Vopěnka Štěpán, Vopěnka Filip, Macháček Martin, Štika Ondřej – Vopěnka Jakub ©, Filip Miroslav, Žák Jan, Ptáček Luboš – Procházka Otakar, Mišoň David

 

Střídali: Tulach Jiří, Toula Patrik, Fučík Adam, Jakl Jiří, Štorc Matěj, Veselka Filip

 

 

V sobotu 29.4.2023 Áčko opět hraje doma od 17 hodin, soupeřem bude FK Kavalier Sázava.