FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Áčko sahalo v Říčanech po bodu…

FK Říčany „A“ – FC Křivsoudov „A“ 3:2 (1:2)

 

I. kolo ERDINGER Alkoholfrei 1.B třída sk.D

 

Sobota 4.11.2023

 

 

Áčko v Říčanech čekala těžká šichta. Jednak jsou domácí v užší špičce tabulky, disponují hřištěm s většími rozměry, navíc stav hrací plochy nebyl v ideální kondici. Nicméně herní plán postavený na důsledné obraně a vyrážení do rychlých kontrů se od začátku dařil na jedničku. Sice měli domácí více ze hry, ale paradoxně první ohrožení branky hostí způsobil Štika nepovedenou „malou domů“, tu však stačil Doškář vyřešit. Domácí byli vytažení na útočné polovině, a to byly přesně chvíle pro rychlé útočníky. Procházka zatáhl míč po levé straně, po jeho centru nechytatelně zakončil akci hlavou J. Tulach, 0:1. Po dalších pěti minutách roh Procházky nasměroval na branku F. Vopěnka, dráhu míče změnil opět Tulach a Křivsoudov vedl nečekaně 0:2. Domácí zapnuli na vyšší rychlostní stupeň, výsledkem bylo ekvilibristické zakončení patou, jenže Doškář zákrokem pro fotografy uchoval čisté konto. Rozhodující pro další vývoj utkání byla 30. minuta – nejprve došlo ke spornému zákroku v pokutovém území domácích na Procházku, rozhodčí však penaltu nenařídil, hra se otočila a Fučík zastavil soupeře za cenu žluté karty. Bohužel už jednu měl a hosty čekala hodina hry v oslabení. Říčany početní výhody využili ještě do poločasu a po centru zleva a důrazné hlavičce snížili, 1:2.

 

Ve druhé půli šlo o jediné – co nejdéle udržet příznivý stav. Říčany měli několik dobrých možností, ale buď netrefili branku, nebo zasáhl pozorný Doškář. V 66. minutě už hosté inkasovali, když motor domácích akcí Martin Sus poslal míč na levou stranu a centr před branku uklidil jeho bratr Jan Sus. Za dalších deset minut se situace opakovala, tentokrát vyšlo zakončení na Holuba, 3:2. Deset minut před koncem se domácí hloupě oslabili hádkou ve svých řadách a najednou to byli hráči Křivsoudova, kdo soupeře přehrával. Do vápna domácích letělo několik nebezpečných centrů, střelu Ptáčka domácí obrana zablokovala… Po konečném hvizdu byli domácí borci hodně rádi, že vedení udrželi.

Děkujeme našim fanoušků, že přijeli podpořit mužstvo i s vidinou možného debaklu, nakonec jsme sahali po bodu..

 

Branky: 2x Tulach

 

Sestava: Doškář Daniel – Vopěnka Filip ©, Vopěnka Štěpán, Ptáček Luboš, Štika Ondřej – Vopěnka Jakub, Fučík Adam, Toula Patrik, Fürbacher Jakub – Procházka Otakar, Tulach Jiří

 

Střídali: Veselka Filip, Macháček Vít, Ptáček Ondřej, Novák František