FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Áčko remizovalo na Vyžlovce

SK Vyžlovka – FC Křivsoudov „A“ 1:1 (0:0)

 

19. kolo B třída sk. D

 

Sobota 8.4.2023

 

Další venkovní zápas odehrálo Áčko v netradiční čas od 10:15 na Vyžlovce na dobře připravené hrací ploše vzhledem ročnímu období. Do sobotního rána se zřejmě křivsoudovští probudili dobře, protože po celou dobu prvního poločasu byli lepším týmem a Vyžlovku držel nad vodou výbornými zákroky mladý domácí brankář Strejček. Postupně vychytal dobré rány z přímého kopu i ze hry v podání Ptáčka, proti střele Filipa ze standardní situace mu pomohlo břevno a po jednoduché narážečce nohou vyrazil pokus Macháčka. F. Vopěnka pak ve skluzu branku netrefil a Procházka se v zakončení lehce ukvapil, když se pokusil rychle zakončit hlavou a taktéž branku minul. Domácí se dostali do nebezpečné situace jen jednou, ale Doškář byl na místě a míč vyrazil na roh.

 

Ve druhé půli hráli domácí „dolů“ (hřiště na Vyžlovce má lehký sklon), Křivsoudov upustil od aktivní hry s držením míče. Výsledkem byl optický tlak domácích, naštěstí z něj nedokázali nic velkého vytěžit. Naopak v 67. minutě dostal míč na levou stranu Procházka, poslal jej před branku, dobíhajícího Filipa nedovoleně zastavil Koudela a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten s jistotou proměnil Procházka, 0:1. Domácí ihned reagovali a na hřiště přišel vysoký Šmíd. Vyžlovka od té chvíle spoléhala na dlouhé míče do vápna a po jednom takovém se právě Šmíd hlavou prosadil, 1:1. Z hlediska gólů a vlastně i velkých šancí to bylo vše. Vzhledem k průběhu první půle si hosté zasloužili více než jeden gól, na Vyžlovce se určitě vyhrát dalo.

 

Branka: Procházka z pen.

 

Sestava: Doškář Daniel – Vondrák David, Ptáček Luboš, Vopěnka Filip, Štika Ondřej – Macháček Martin, Žák Jan, Fučík Adam – Filip Miroslav ©, Tuach Jiří, Procházka Otakar

 

Střídali: Vopěnka Jakub, Jakl Jiří, Veselka Filip, Štorc Matěj

 

 

Domácí utkání se Sedlecem-Prčice byl pro podmáčený trávník odložen, a tak Áčko další zápas odehraje zase venku, v sobotu 22.4.2023 v Uhlířských Janovicích od 17 hodin.